Як обмежити розмір скачувань.

Вирішити цю проблему можна за допомогою різних програм або настройками в файрволла. Використовуйте опції як для одного користувача, так і для групи користувачів. Обмеження можуть бути налаштовані в залежності від потреб всіх користувачів конкретної мережі.
Вам знадобиться
  • - ПК;
  • - інтернет;
  • - проксі сервер Squid;
  • - проксі сервер HandyCache;
  • - файрволл.
Інструкція
1
Раціонально використовувати вихід в мережу інтернет можна з допомогою проксі-сервера Squid. Це модуль, який обробляє DNC запити користувачів, працює як менеджер закачувань. Утиліта уміє зберігати часто запитувані дані в кеші, підтримує контроль доступу в інтернет для окремих користувачів. Завантажити різні версії модуля можна тут: http://squid.opennet.ru/download.shtml.
2
Встановіть скачаний файл в систему і дозвольте доступ до мережі. Налаштуйте параметри http_access, http_port, acl. Забороніть доступ до певних сайтів, адресами за допомогою параметра http_access. Просто додайте потрібний діапазон адрес в список Acl.
3
Система управління Squid дуже гнучка і обширна, підходить для різних операційних систем. Вона складається з блоків зі значеннями і адрес доступу командами allow (дозволено) або deny (заборонено). Вид Acl такий: ім'я елемент список. Більш тонкі налаштування даної програми можна вивчити тут: http://archiv.kiev1.org/page-1062.html.
4
Можливість обмеження скачувань з'явилася в кешуючих проксі-серверах HandyCache RC1 1.0.0.64, HandyCache RC2 1.0.0.103. Встановивши модуль, ви позбавите себе від зайвого клопоту, якщо працюєте на різних браузерах. Завантажені один раз веб-сторінки залишаться доступними для перегляду в різних браузерах, так як збережуться в кеші модуля. Інтерфейс НС інтуїтивно зрозумілий, управляти налаштуваннями зможе будь-який хоч трохи грамотний користувач ПК.
5
Щоб оцінити HandyCache в роботі, скачайте його: http://handycache.ru/component/option,com_remository/Itemid,2/func,select/id,2/, встановіть і вкажіть браузеру використовувати HC за замовчуванням. Встановлені таким чином настройки підійдуть в більшості випадків, а для використання більш тонких значень вивчіть: http://handycache.ru/content/view/8/5/.
6
Створіть правило в файрволла. Обмежити розмір викачуваного файлу можна і таким способом: src 0.0.0.0 maska 0.0.0.0 port №dst 10.0.0.0 (адреси в локальній мережі) maska 255.0.0.0 port ALLпротокол TCP/IP дію «шейпер» макс . швидкість 60 (кб/сек) розмір сесії 5242880 (5 мб)
7
Таке обмеження необхідно, щоб запобігти перевантаженню мереж. Налаштування дозволяє оптимально перерозподілити трафік між користувачами локальної мережі інтернет.