Як навчити дитину пити з пляшечки.

Природне вигодовування - найкраще, що придумано природою для малюка і матері. Але як бути, якщо молока не вистачає, або мамі потрібно відлучитися, виїхати, лягти в лікарню, відвідувати заняття в інституті і т.п.? Доведеться познайомити крихітку з пляшечкою.
Інструкція
1
У розвитку дитини існують етапи, важливі для освоєння ним ключових навичок. У ці періоди малюк вчиться самостійно їсти, утримувати чашку, відмовляється від денного сну. Спробуйте перше знайомство немовляти з пляшечкою здійснити саме в сприятливе для нововведень час. Такий момент настає приблизно через чотири-шість тижнів після народження крихітки, коли у мами вже встановилася лактація, але немовля ще готовий «прийняти» пляшечку. Упустивши відповідний час, привчити дитину до неї буде складніше.
2
Придбайте фізіологічну пляшечку з насадками, що повторюють форму жіночого соска. Сьогодні вони продаються в будь-якій аптеці. Швидкість надходження молока в них досить невелика і крихітці, щоб насититися, доведеться «потрудитися» так само, як і при грудному вигодовуванні. Щоб перевірити «правильність» купленої соски, переверніть пляшечку догори дном. Рідина не повинна витікати з неї ніяк - ні великими краплями, ні дрібними. Вміст пляшечки повинно виходити частими краплями лише при натисканні на расширяющуюся частина соски.
3
Перше знайомство іноді проходить не дуже гладко. Малюк відвертається, плаче, наполегливо вимагаючи груди. В такому разі не змушуйте його. Відкладіть спробу на три-чотири дні і потім повторіть експеримент знову - поки малюк не звикне. Спробуйте трохи схитрувати - запропонувати пляшечку вночі або рано вранці, поки малюк ще не зовсім прокинувся. Деяким малюкам заважає взяти її запах мами, що нагадує про годування грудьми. Тоді нехай пляшечку запропонує маляті тато чи хтось інший, наприклад бабуся.
Зверніть увагу
Придбати «правильну» пляшечку дуже важливо. Вам не доведеться турбуватися, що, взявши її, малюк відмовиться від грудей, оскільки молоко ллється потоком і йому не потрібно прикладати зусиль, як при грудному вигодовуванні.
Грудне вигодовування в житті новонародженого грає величезну роль. Однак бувають ситуації, коли виникає необхідність навчити малюка пити з пляшечки . Багато дітей зовсім неохоче переходять на штучне вигодовування, і молодим мамам деколи доводиться докласти масу зусиль для цього.
Інструкція
1
Знайомство дитини з пляшечкою починайте приблизно за 2-3 тижні до того, як переведете його на штучне вигодовування. Якщо ви хочете почати цей процес раніше, то не робіть це кожен день. Досить буде давати дитині пляшечку 2 рази на тиждень.
2
Багато дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні, можуть не брати пляшечку від мами. Вони починають вередувати і плакати, бо не розуміють, навіщо йому дають щось штучне, якщо є справжнє. Тому краще, якщо це будуть робити батько дитини, бабуся або досвідчена няня.
3
Щоб привчити дитину до пляшечки, буде потрібно досить багато часу і терпіння. Під час годування експериментуйте. Більшість дітей хочуть, щоб цей процес був схожим на грудне вигодовування: таке ж положення, заколисуючий голос і т.д. А багато малюків, навпаки, вважають за краще їсти сидячи, трохи відвернувшись.
4
Не чекайте, поки дитина сильно зголодніє. Краще давайте йому пляшечку між годуваннями, коли він добре відпочив і не напружений.
5
Соски використовуйте такі, які максимально схожі з вашим навколососковим кружком і соском. Краще, якщо вони будуть мати широке, глибоке підставу, яке поступово загострюється до кінця соски. Не використовуйте соски з маленьким кінчиком (близько 1 сантиметра). Щоб визначити, наскільки швидко тече молоко, переверніть пляшечку соскою вниз і подивіться. Одна крапля в секунду - це швидкість, з якою, як правило, діти справляються без праці.
6
Якщо дитині не подобається якийсь тип соски, спробуйте підібрати інший. Перед тим як дати дитині пляшечку, нагрійте соску під струменем теплої води або, якщо у дитини ріжуться зубки, охолодіть її, трохи потримавши в холодильнику.
7
Коли будете давати пляшечку, переконайтеся, щоб малюк захопив соску повністю, а не тільки її кінчик.
8
При годуванні дитини з пляшечки ніколи не залишайте його без нагляду. При ссанні лежачи молоко може потрапити в середнє вухо, що викличе вушні запалення. Крім того, пам'ятайте, що годування є актом спілкування, який передбачає і живлення і заспокоєння.
9
Пляшечка є не єдиною альтернативою грудному годуванню. Годувати дитину можна і з чашки, з пальця за допомогою додаткової системи живлення, або з ложки або з піпетки.