Як робити дитині в 6 місяців масаж.

Новонароджені малюки з'являються на світ із слабкою м'язовою системою, тому для гарного фізичного розвитку їм необхідні масаж і гімнастика. І якщо в перші тижні заняття більше нагадують ласкаве погладжування дитини, то вже до 6 місяців з'являються вправи, які сприятимуть розвитку у крихти чергових навичок, а саме вміння повзати і сідати.
Інструкція
1
Масаж дитині 6 місяців поєднується з фізичними вправами. Почніть з погладжування рук - від кистей до плечей. Розведіть їх в різні боки, потім схрестіть на грудях, потягніть вгору і вниз. Повторіть до 8 раз кожен рух. Для цих вправ вже можете використовувати кільця. Вкладіть їх в ручки грудничка і обережно тягніть за них.
2
Перейдіть на масаж живота, при цьому робіть кругові рухи зліва направо (по ходу кишечника) і захоплюйте тільки область нижче пупка. Виконайте до 8 разів. Кілька разів погладьте долонею грудну клітку малюка, а потім двома руками зробіть руху від центру в сторони (вздовж ребер).
3
Зробіть масаж ніжок дитини - кілька одночасних і потім почергових згинання та розгинання. На завершення виконайте легкі натискання на стопи і помасажуйте кожен пальчик. На них присутні точки, що відповідають за роботу внутрішніх органів. А так як всі системи новонародженого продовжують інтенсивно розвиватися після народження - цей процес необхідно стимулювати.
4
Виконайте повороти зі спини на бік, по 3 рази в кожну сторону. Для рівномірного навантаження на хребет притримуйте дитину за лікоть і коліно. На завершення переверніть малюка на живіт і приступите до масажу спини.
5
Погладьте своєю долонею спинку дитини - від крижів до шиї. У такому ж напрямку зробіть кілька легких натиснень на околопозвоночниє м'язи. Потім долонями погладьте від хребта в сторону плечей і вздовж ребер. Завершіть масаж спинки легким збиранням шкіри в складки (пощипування).
6
Виконайте приподнимание тулуба. Покладіть дитину на живіт так, щоб його ніжки упиралися в вас і за ручки, розведені в сторони, тягніть його вгору. З приподнимания обережно посадите дитину на коліна. Повторіть до 3-х разів.
7
Поверніть малюка з живота на спинку і зробіть саджання. Якщо груднічок добре тримається за кільця - використовуйте їх. Вкладіть їх в ручки дитини і повільно тягніть до себе. Повторіть 2 рази.
8
На завершення масажу і гімнастики зробіть вправу, розвиваюче вміння повзати. Поверніть малюка зі спини на живіт. Призначте до його стопах свою долоню і злегка підштовхуйте його вперед. Поступово він почне притягати до себе ніжки і стане вставати на карачки. Якщо малюк до 6 місяців вже вміє повзати, то цю вправу тільки закріпить придбаний ним навик.
Зверніть увагу
Щоб масаж грудничку був завжди в радість - проводите заняття в один і той же час, бажано в першій половині дня, за 1-1,5 до їди. Під час сеансу температура в кімнаті повинна бути не менше 22оС. Перед початком зніміть кільця і вимийте руки теплою водою, при необхідності змастіть їх кремом.
Корисна порада
Малята дуже чуйно реагують на інтонацію і будь-які звуки, тому кожен рух і вправу супроводжуйте віршиком, пісенькою або коментарем, наприклад, «ручки-ручки, де ви ручки», «ніжки-ніжки, де ви ніжки», або щось подібне цьому. Тоді масаж для грудничка буде проходити у вигляді гри.