Як утеплити сиру стіну. Як поклеїти шпалери на штукатурний полістирол.

Щоб утеплити сиру стіну , можна звернутися в будівельну компанію і замовити професійну теплоізоляцію. Такі роботи оплачуються досить високо. Більш економічний спосіб - захистити приміщення від холоду та вологи зсередини своїми руками. Серед майстрів-самоучок великою популярністю користується пінополістирол - вологонепроникний утеплювач. Матеріал в рулонах (товщина - 5 мм) легко приклеїти на стіни і замаскувати шпалерами або гіпсокартоном.
Вам знадобиться
 • - пінополістирол в рулонах;
 • - ніж (верстат для різання пінопласту або нихромовая дріт);
 • - грунтовка;
 • - монтажна піна;
 • - шпаклівка;
 • - шпатель;
 • - штукатурний розчин і плитковий клей (1: 1);
 • - клей для пінополістиролу;
 • - валик;
 • - вода і ганчір'я;
 • - шпалери;
 • - шпалерний клей.
Інструкція
1
Розрахуйте необхідну кількість утеплювача для внутрішніх стін. Передбачте невеликі (близько 0,5 см) зазори між сусідніми листами пінополістиролу.
2
Заздалегідь розкроїте полотнища. Якщо у вас немає можливості скористатися верстатом для різання пінопласту, наріжте утеплювач гострим ножем або гарячої нихромовой дротом. Теплові роботи проводите в провітрюваному приміщенні, так як неминучий неприємний запах.
3
Підготуйте стіни до обклеювання пінополістиролом. Очистіть всі забруднення і старе декоративне покриття. При необхідності закладіть щілини монтажною піною, а нерівності заштукатурьте. Можна скористатися сумішшю плиткового клею і штукатурного розчину в рівних частинах.
4
Рівну стіну рекомендується заґрунтувати в два шари засобом під шпаклівку типу «Бетон Актив» або «Актив Грунт». Особливу увагу надайте кутах - обробляйте їх ретельно, змащуючи суміжні стіни з нахлестом не менше ніж в 5-6 см.
5
Дайте обробленої поверхні висохнути. Тепер черга стартовою шпаклівки - нанесіть її тонким шаром (2-3 мм). На цю основу можна фіксувати полотнища утеплювача спеціальним клеєм для пінополістиролу (наприклад, засобом Weber, Ceresit, «Авангард-К», «Переможе» або подібними).
6
Наносите клеїть на виворітну сторону полотнищ і притискайте їх до стіни. З зусиллям пропрасовуйте відрізи утеплювача гумовим валиком. Прикладайте кожен лист до сусіднього з зазором в 2-2,5 см і потім сдвигайте його до отримання невеликого шва (див. Крок 1).
7
Дочекайтеся повного висихання клею (відповідно до інструкції виробника). Після цього закрийте шви між полотнищами невеликою кількістю монтажної піни і акуратно зріжте підсохлі надлишки ножем.
8
Покрийте пінополістирол тонким фінішним шаром шпаклівки. Після її висихання можна обклеїти стіни шпалерами на основі вінілу або флизелина - якщо на утепленій стіні залишилися незначні нерівності, цей обробний матеріал їх завуалюють.
Зверніть увагу
Пінополістирол - горючий матеріал, тому дотримуйте всі вимоги пожежної безпеки. Підберіть так званий «самозатухающий» утеплювач (типу ПСБ-С) - в вогні він плавиться, але при ліквідації пожежі приходить в норму протягом декількох секунд.
Корисна порада
Якщо дозволяє площа приміщення або стіни дуже холодні, виберіть пінополістирол в плитах товщиною 30-50 мм. Поки клей буде сохнути, зафіксуйте утеплювач дюбелями. Як рулонний, так і плитковий матеріали можна облицьованих гіпсокартоном. Монтувати його слід на каркас з металевого профілю або брусків. Лицьова частина обшивки шпатлюется, грунтується і покривається декоративною обробкою - шпалерами або фарбою. За таким же принципом можна виконати теплоізоляцію стелі.