Як усунути скрип ламінату.

Бажання заощадити на зарплаті обробникам або матеріалі часто позначається далеко не найкращим чином на підсумковому якості ремонту. Скрип ламінату - одне з неприємних наслідків, яке може доставити господарям масу незручностей у повсякденному житті. Усунути його набагато складніше, ніж запобігти спочатку, тому при виникненні проблеми краще бути готовим до досить масштабним заходам.
Вам знадобиться
  • - рівень;
  • - підкладка для ламінату;
  • - плінтус.
Інструкція
1
Спробуйте розібратися в причинах скрипу. Це може бути неякісна стяжка підлоги, відсутність підкладки або занадто тонкі листи ламінату. Як правило, досить усунути найголовнішу проблему, щоб неприємний звук був зведений до мінімуму.
2
Розберіть ламінат і перевірте якість стяжки. Вона не повинна мати нерівностей і вже тим більше істотних ухилів, оскільки навіть при гарній основі поступово виникнуть порожнечі, а згодом - скрип. Досягніть максимальної рівності, ретельно перевіривши поверхню рівнем, а також ідеальної гладкості. Перепад висоти на 1 кв. м може становити не більше 1 мм.
3
Змініть підкладку. Ідеальний варіант - сучасний корковий матеріал. Така підкладка виключить продавлювання, а в ряді випадків навіть може компенсувати зайву тонкість самого ламінату.
4
При подальшій укладанні ретельно контролюйте процес складання. Одне з головних завдань - відсутність піску або будь-якого іншого сміття в швах. Саме тому під час укладання слід пилососити не тільки сам підлогу, але і кожну деталь.
5
Зробіть пороги між кімнатами, в яких лежить ламінат. Цей метод допоможе зафіксувати обмежений простір і звести скрип до мінімуму, але при дотриманні попередніх умов. Доцільно також встановити плінта у вигляді напівкруглого профілю по всьому периметру кімнати, закріпивши його дюбель-цвяхами. Даний метод дозволить трохи притиснути ламінат до підлоги і усунути скрип.
Зверніть увагу
Ніколи не слідуйте популярному, але абсолютно неправильного порадою налити в щілини ламінату машинне масло або рідкий силікон. Такий метод дійсно усуне скрип, але лише на кілька днів, а в підсумку призведе до повної псування ламінату. Замки на складових частинах рано чи пізно деформуються і зламаються, і тоді вам доведеться купувати новий матеріал.