Як вибрати оперативну пам'ять для свого комп'ютера.

Оперативна пам'ять - це основне джерело інформації для центрального процесора. Від загального обсягу пам'яті комп'ютера безпосередньо залежить продуктивність цього пристрою.
Вам знадобиться
  • - AIDA;
  • - Speccy;
  • - доступ в BIOS.
Інструкція
1
Модулі оперативної пам'яті, що використовуються в сучасних ноутбуках і стаціонарних комп'ютерах, діляться на кілька типів. Плати різних типів поєднуються між собою, тому при виборі нових модулів слід бути дуже уважними. Виберіть програму, яка буде показувати внутрішні пристрої вашого комп'ютера.
2
Для цієї мети можна використовувати такі популярні утиліти: Speccy, Everest (AIDA), CPU-Z і Sisoft Sandra. Встановіть одну із запропонованих програм. Запустіть її і відкрийте меню, пов'язане з оперативною пам'яттю.
3
Тепер з'ясуйте кілька особливостей підключених модулів пам'яті. Спочатку уточніть тип плат (DDR1, 2, 3 або Dimm). Подивіться частоту роботи шини пам'яті і її таймінги. На останній параметр можна не звертати уваги, якщо в цьому немає крайньої необхідності.
4
Якщо обрана програма не відображує відомостей про частоту шини, перезавантажте комп'ютер і відкрийте меню BIOS. Знайдіть меню, що відображає параметри роботи модулів пам'яті. Мінус цього методу в тому, що в описі буде вказана реальна частота, а не максимально можлива.
5
Проблема в тому, що при установці плат пам'яті з різною частотою, всі вони будуть працювати з продуктивністю самого «слабкого» модуля. Тобто при виборі нових плат не слід купувати пристрої, характеристики яких гірше вже встановлених аналогів.
6
Існує ще один важливий аспект: деякі моделі системних плат підтримують два типи оперативної пам'яті. Природно, різні типи не будуть працювати одночасно. Якщо у вас є можливість підключити замість модулів DDR1 нові плати типу DDR2, використовуйте її.
7
Незважаючи на однаковий обсяг плат різних типів, нові пристрої мають вищою продуктивністю. Встановіть два ідентичних модуля, якщо материнська плата працює з двоканальним режимом ОЗУ.