Як визначити працездатність конденсатора. визначення робочої напруги конденсатора.

Існують два основних види несправностей конденсаторів: обрив і пробою. Крім цього, пробій може бути частковим (тоді він називається витоком) або виникати тільки при певному напруженні). Також конденсатор може втратити ємність або у нього може зрости еквівалентний послідовний опір.
Інструкція
1
Будь конденсатор перевіряйте в повністю розрядженому вигляді, при цьому обидва його виводу повинні бути від'єднані від будь-яких інших кіл. Нехтування цим правилом загрожує електротравми і пошкодженням обладнання.
2
Підключіть до конденсатору омметр (до електролітичному - в правильній полярності). Спочатку через прилад повинен піти струм, але після зарядки він повинен припинитися. У конденсаторів малої ємності він перетворюється настільки швидко, що омметр не встигає зреагувати. Допоможе пальчикова батарейка, поєднана послідовно з навушниками. Такий пробник потрібно підключити до конденсатора кілька разів. Якщо клацання почується тільки при першому підключенні, прилад справний. Якщо струм продовжує протікати, має місце пробій, а якщо не відбувається навіть зарядка - обрив.
3
Для виявлення непостійних пробоїв, що виявляються тільки при робочому напрузі, складіть ланцюг із джерела напруги, рівного робітникові для конденсатора , миллиамперметра і навантаження, що обмежує струм до безпечного значення. Електролітичний конденсатор підключайте також у правильній полярності. Ток повинен спочатку виникнути, а потім швидко зменшитися до нуля. Відключивши напругу, розрядите конденсатор.
4
На витік конденсатор перевіряйте, зарядивши його до робочої напруги, а потім відключивши від джерела живлення. Через деякий час перевірте напругу на конденсаторі вольтметром. Електролітичний конденсатор повинен тримати заряд принаймні півгодини, а будь-який інший - хоча б кілька годин. Після перевірки розрядите компонент.
5
Перевірку ємності здійснюйте за допомогою мостового приладу. Виберіть така межа, на якому при обертанні ручки моста звук пропадає. Знайдіть положення покажчика, в якому звук пропадає повністю, і прочитайте значення ємності за шкалою. Порівняйте її з номінальною.
6
Для перевірки еквівалентного послідовного опору використовуйте генератор, що працює на такій частоті, при якій ємнісним опором можна знехтувати. Генератор повинен виробляти синусоїдальна напруга, щоб миллиамперметр і вольтметр змінного струму працювали з можливо меншою похибкою. Поділіть показання вольтметра на показання міліамперметра (попередньо перекладені в систему СІ), і ви отримаєте еквівалентний послідовний активний опір конденсатора в Омасі. Чим воно менше, тим краще.
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся кіл, що перебувають під напругою, а також висновків зарядженого конденсатора. Для його розрядки застосовувати не перемичку, а навантаження, що обмежує струм розряду до безпечного значення.
В даний час все частіше виникає питання про працездатність співробітника, а саме, який обсяг роботи без напруги може виконувати людина в певних умовах. Це питання цікавить як роботодавця, так і самого співробітника.
Вам знадобиться
  • Папір і ручка, або комп'ютер, посадова інструкція
Інструкція
1
Якщо ви роботодавець: Сформувати бриф - завдання на виконання типових задач співробітника (наприклад, розробки фірмового стилю для клієнта), зафіксувати час, з якого він приступить до його виконання, і кількість наявних ресурсів (наприклад, свій комп'ютер, повна інформація про клієнта та інше) .Якщо ви співробітник: запишіть ввечері кількість виконаних за робочий день завдань (згідно посадової інструкції) і ресурси, якими ви мали.
2
Якщо ви роботодавець: Потім слід відзначити термін здачі і порахувати час, витрачений на виконання. Оцінити підсумки роботи - повнота виконання, якість виконання і відповідність завданням. Запитайте про те, наскільки легко далося людині виконання бріфа.Еслі ви співробітник: напишіть навпроти кожного завдання кількість часу, витрачений на виконання, і ваш стан -усталость, легкість виконання та інше.
3
Якщо ви роботодавець: виходячи з отриманих результатів, можете визначити працездатність співробітника в хороших трудових условіях.Еслі ви співробітник: виходячи з отриманих результатів, ви можете визначити свою працездатність в хороших трудових умовах.
4
Якщо ви роботодавець: запропонуйте співробітнику виконання схожого з першим брифом завдання, але обмежте його в ресурсах, наприклад, в часі. Так ви зможете визначити рівень його підвищеної працездатності й навантаження, при якій вона падає і настає перевтома. Виходячи з цього можливо раціональне формування списку завдань з максимальною ефективністю їх виполненія.Еслі ви співробітник: постарайтеся виконати схожі з зафіксованими раніше завдання в умовах обмежених ресурсів, наприклад в два рази швидше, так ви зможете визначити свою межу з фізичної та психологічної працездатності і виробити оптимальний темп роботи для досягнення позитивних результатів в роботі.
Корисна порада
перевірка працездатності, працездатність людини, фізична працездатність, підвищена працездатність, преутомленіе