Як відкрити клапан Маєвського.

Клапани Маєвського використовуються для того, щоб мати можливість видаляти з системи опалення повітря. Повітря накопичується, як правило, під час тривалого застою або при первинному запуску води в систему. Відкрити клапан Маєвського можна самостійно, для цього не обов'язково викликати сантехніка.
Вам знадобиться
  • - система опалення;
  • - викрутка;
  • - гайковий або розвідний ключ;
  • - плоскогубці або пасатижі;
  • - ємність для води.
Інструкція
1
Огляньте конструкцію крана Маєвського і підберіть інструмент, щоб його відкрити. Якщо клапан забезпечений шестигранною гайкою, знайдіть гайковий або розвідний ключ; якщо ви бачите перед собою деталь, забезпечену шліцом - приготуйте плоску викрутку. Крім того, кран може бути оснащений ребристою головкою, її можна відкрутити рукою або плоскогубцями (пассатижами).
2
Приготуйте невелику ємність для води (після того як з крана вийде повітря, потече цівка води). Направте отвір для виходу в посуд, якщо передбачена така можливість.
3
Поверніть кран проти годинникової стрілки на кілька обертів. Не варто відкручувати гвинт до кінця, хоча запобіжник всередині не дозволить воді витікати.
4
Якщо гвинт НЕ відкручується, і ви підозрюєте, що причина в заржавілою різьбленні, спробуйте спочатку розмочити її. Візьміть гас, гальмівну рідину «БСК» або WD-40 і намочіть з'єднання, зачекайте кілька хвилин. Вставте викрутку в шліц і постукайте по ній молотком так, щоб болт провертався. Намагайтеся не докладати дуже багато зусиль, щоб не зірвати різьбу.
5
Відвернувши гвинт клапана Маєвського, почекайте, поки вийде все повітря. Коли повітря в радіаторі закінчиться, в підставлену ємність потече вода - в цей момент і закрийте кран. Ваше завдання виконана - повітря з системи опалення випущений.
6
Для того щоб заповнити радіатор системи, що перебуває під тиском при закритому крані подачі і обратки, дійте наступним чином. Спочатку відкрийте клапан Маєвського, потім плавно (щоб уникнути гідравлічного удару) відкрийте кран на зворотному підводці. Коли все повітря з системи опалення вийде і з крана потече вода, закрийте його і відкрийте кран подає підводки.
7
Якщо вам потрібно заповнити автономну систему, наприклад, приватного будинку або котеджу, відкрийте всі крани Маєвського , а також крани на верхніх і нижніх підводках всіх радіаторів. Заповнення проівзодіте під тиском через нижній вентиль. Коли в кранах почне з'являтися вода, закривайте їх по черзі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oAVPrgRSQpE