Як побудувати кросворд.

Розгадування кросвордів розвиває інтелект і ерудицію. Часом любителі «гри в слова» не обмежуються тільки розгадуванням і замислюються над тим, щоб спробувати свої сили і в складанні кросвордів. Як же це зробити?
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу в клітинку;
  • - лінійка;
  • - олівець.
Інструкція
1
Почніть з побудови сітки. Намалюйте порожні клітинки, які пізніше заповняться словами. Кожну першу клітинку пронумеруйте. Для першого разу не варто занадто ускладнювати собі завдання. Зробіть такий варіант сітки, при якому в кожному слові буде не більше двох перетинів. На окремому аркуші побудуйте в стовпчик всі використані в кросворді цифри - це заготовка для запису майбутніх визначень.
2
Приступайте до заповнення кросворду, починаючи з місць перетинів. Краще, якщо там виявляться часто зустрічаються голосні «а», «і», «о», «е». Звичайно, ви можете використовувати й інші букви, втім, трохи ускладнивши собі цим задачу. Якщо заповнюєте клітини пересічний приголосними, намагайтеся використовувати часто вживаються в словах: «м», «н», «з», «р», «к». При цьому звертайте увагу на місце букви в слові. «Н», «к» більше доречні як передостанній букви (для закінчень «-на», «-ка»). Відповідно, якщо до кінця слова букв залишилося дві, більше підійдуть «л», «з», «і» (для закінчень «лог», «-сть», «-іст»). Рідкісні літери, такі як «ц», «ч», «ш», «щ», «ф», «е», «ю», «я», «ь», «ь" в місцях перетинів краще не використовувати .
3
Вигадуйте слова, починаючи з більш довгих і складних, заздалегідь заготовлених. У той же час дуже короткі слова, що складаються з 3-4 букв, також не слід залишати наостанок, оскільки їх варіантів не так вже й багато.
4
Щоб тим, хто буде розгадувати кросворд, було цікаво, намагайтеся не заповнювати його занадто екзотичними словами. Краще вдатися до понять і назв з області історії, географії, біології, з якими середній житель Росії так чи інакше стикається в повсякденному житті. У той же час стежте, щоб кросворд не ставав і примітивним, все-таки його основне призначення - розвивати інтелект і підтримувати ерудицію.
5
До слів придумайте визначення. Намагайтеся, щоб вони були засновані на асоціативному мисленні. Пам'ятайте, що саме завдяки такому підходу кросворд можна зробити цікавим. Наприклад, слово «дно» можна описати як «тверда грунт під водою річки» або як «місце, з яким порівнюють середу опустилися людей». На асоціації побудований останній варіант.
Існують спеціальні програми для складання кросвордів, що значно полегшують роботу користувача. Але якщо ви не збираєтеся постійно займатися створенням головоломок, кросвордів і ребусів або ж не можете встановити подібну програму і розібратися з її інтерфейсом, для складання сітки кросворду можна скористатися додатками Microsoft Office Excel або Word.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили використовувати програму Word, створіть таблицю. Для цього відкрийте вкладку «Вставка» і в групі «Таблиці» натисніть на кнопку-мініатюру «Таблиця». У контекстному меню виберіть команду «Вставити таблицю». Відкриється нове діалогове вікно. Вкажіть у відповідних полях значення для стовпців і рядків. При цьому орієнтуйтеся на максимальну кількість рядків (майбутніх осередків кросворду) від правого до лівого краю і кількість стовпців від верхньої до нижньої межі кросворду.
2
Задайте висоту і ширину клітинам кросворду. Для цього виділіть створену таблицю і клацніть по виділенню правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть пункт «Властивості таблиці». Відкриється нове діалогове вікно. Зробіть в ньому активної вкладку «Строка» і введіть значення в поле «Висота». Перейдіть на вкладку «Стовпець» і вкажіть те ж саме значення в полі «Ширина». Натисніть на кнопку ОК, щоб зберегти параметри та закрити вікно.
3
Розташуйте в таблиці слова, є відповідями на питання кросворду, вводячи одну букву в одну клітинку. У контекстному меню «Робота з таблицями» відкрийте вкладку «Конструктор» і виберіть інструмент «Ластик» в блоці «Намалювати кордони». Зітріть зайві клітини або грані у своєму кросворді за допомогою даного інструменту.
4
Скласти кросворд в програмі Microsoft Office Excel дещо простіше, оскільки лист Excel вже виглядає як таблиця. Щоб задати рядкам потрібну висоту, підведіть курсор миші до порядковими номерами рядків, курсор змінить свій вигляд. Натисніть ліву кнопку миші і, утримуючи її, виділіть потрібний вам діапазон.
5
Клацніть по виділенню правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт «Висота рядка». Відкриється нове вікно, введіть у ньому потрібне значення. Таким же способом задайте відповідну ширину стовпцях, виробляючи виділення по їх буквенному найменуванню. Щоб позначити клітини кросворду, відкрийте вкладку «Головна» і використовуйте інструмент «Кордон» з блоку «Шрифт».