Як відремонтувати рульовий механізм.

Рульовий механізм (РМ) автомобіля виконує важливу функцію - забезпечує рух в заданому напрямку. Це стає можливим, коли водій через рульовий привід і рульове колесо, розташоване в салоні автомобіля, передає зусилля на РМ. Через складне зчленування механізм часто виходить з ладу.
Вам знадобиться
  • - набір інструментів;
  • - мастило;
  • - запасні болти для шарнірів;
  • - деталі РМ.
Інструкція
1
Існує два типи рульових механізмів - черв'ячний і рейковий. Черв'ячний механізм складається з рульового колеса, вала рульового колеса, черв'ячної пари (черв'як, ролик), картера черв'ячної пари і рульової сошки. Рейковий влаштований трохи простіше. У ньому лише дві кермові тяги, які призначені для передачі зусилля водія на поворотні важелі.
2
Для підвищення ефективності рульового управління (РУ) практично кожен автомобіль оснащений гідравлічним підсилювачем. На жаль, в РМ автомобіля, як і в будь-якому іншому, можуть виникати несправності, визначити які можна за характерними ознаками. Так, при виникненні свистячого шуму його причини слід шукати в ослабленні з'єднують шарнірів РУ або в неналежному зіткненні шлангів гідропідсилювача керма з іншими деталями. Для усунення даної несправності затягніть з'єднують шарніри і правильно розташуйте шланги гідропідсилювача керма в затискачах.
3
Причини деренчливого шуму в РМ шукайте в слабкому зіткненні трубок гідропідсилювача з кузовом, нестачі мастила, ослабленому кріпленні механізму або встановлених з порушенням наконечниках рульових тяг. Щоб вирішити ці проблеми, закріпіть трубки гідропідсилювача, змастіть рульовий механізм, підтягніть болти кріплення кронштейна і шарніри рульових тяг, а якщо є необхідність - замініть наконечники.
4
Може виникнути ситуація, коли для того, щоб повернути колеса в положення прямолінійного руху, доводиться прикладати занадто великі зусилля для повороту рульового колеса. Тут, швидше за все, ослаблене з'єднання рульового колеса з кріпленням перемикача повороту або виявилися ослаблені з'єднання РУ. Причинами цього також можуть бути заклинений клапан контролю потоком, ослаблене з'єднання рульових тяг і шарових шарнірів, або порушена регулювання РМ. Залежно від причини несправності, вам, можливо, доведеться замінити проміжний вал або насос гідропідсилювача, підтягнути кермові тяги й кульові шарніри, а при необхідності повністю замінити їх. Після закінчення ремонту обов'язково проведіть перевірку нейтрального положення.