Як вижити при цунамі.

Цунамі в перекладі з японської означає «портова хвиля» або «хвиля в затоці». Це стихійне явище являє собою одну або декілька величезних хвиль, які біля узбережжя досягають 10-50 м у висоту.
Інструкція
1
Чи можна врятуватися від руйнівної сили цунамі? Так, якщо вчасно дізнатися про небезпеку, що насувається. Про неї обов'язково і неодноразово повинні повідомити службипопередження (через будь-який ЗМІ або за допомогою сигнальної сирени). Уважно слухайте повідомлення, так як в ньому говориться, у скільки і де проходить евакуація. Швидко зберіть тільки цінні речі і вирушайте за вказаною адресою. Оскільки час подступленія цунамі може коливатися від 20 хвилин до приблизно 18-20 годин, не втрачайте ні миті.
2
Зверніть увагу на поведінку домашніх тварин. Як правило, вони пророкують дедалі ближчий лихо задовго до службипопередження. Якщо тварини прагнуть покинути берегову лінію якнайдалі, це явний сигнал наближення цунамі.
3
При різкому стихании шуму прибою і зниженні припливу на кілька десятків, а то і сотень метрів постарайтеся покинути берегову лінію якомога швидше. Цунамі залишить вам на порятунок від 5 до 30 хвилин. Вам необхідно опинитися в 2-3 км від моря.
4
Якщо поблизу є пагорби, біжіть до них. Ваше завдання: забратися на один з них якомога вище, в ідеалі - на 40-50 м. У жодному разі не вибирайте шлях уздовж річкових долин або струмків, в цей період вони можуть бути не менш небезпечні. Постарайтеся встигнути зняти з себе одяг.
5
Залишатися в висотних будинках під час цунамі небезпечно. Хвиля може бути такої руйнівної сили, що фундамент не витримає. Але якщо немає можливості втекти, вибирайте приміщення без важких предметів, які можуть впасти і придавити вас, а також без дзеркал і по можливості без вікон. Займіть місце в кутку, укрийте голову руками.
6
Опинившись в човні, потрібно включати мотор або гребти у відкрите море. Чим далі ви будете перебувати від берега, тим вища ймовірність залишитися в живих, так як у відкритому морі цунамі схоже на шторм середньої сили. Якщо ви опинилися у воді, постарайтеся набрати повітря і згрупуватися.
Зверніть увагу
Після першої хвилі можуть послідувати від 3 до 8-10 хвиль такої ж сили. Інтервали між ними становлять від 3 хвилин до 3 годин.