Як вибрати лінукс.

Універсального дистрибутива операційної системи Linux не існує. Кожен з них «заточений» під певне коло завдань. Вибір дистрибутива визначається потребами користувача, а також можливостями і параметрами його комп'ютера.
Інструкція
1
Якщо ви ніколи раніше не мали справи з Linux, зупиніть свій вибір на Ubuntu. Цей дистрибутив займає порівняно мало місця, володіє непоганою сумісністю з обладнанням, а головне - простий в освоєнні. Навчитися роботі з цією версією Linux зможе навіть людина, далека від техніки, може часом буквально за тиждень. При бажанні встановити його можна прямо з Windows.
2
Не набагато складніше в освоєнні і дистрибутив Mandriva. Але в співтоваристві любителів Linux він нерідко піддається справедливій критиці. Помічено, що користувачі Mandriva неохоче освоюють ази користування консоллю, здійснення різних налаштувань - ситуацій, коли потрібно ручне втручання в систему, просто майже не виникає. Втім, для людини, яка збирається Linux використовувати, а не вивчати, це може бути плюсом.
3
Існують користувачі, для яких в програмному забезпеченні важлива не тільки безкоштовність, але і свобода. Для них призначений дистрибутив Fedora. Компонентів із закритим вихідним кодом в ньому дуже мало. Врахуйте, проте, що він розрахований в першу чергу на американських користувачів, і в ньому відсутні програми для декодування медиаформатов, охоронюваних патентами (в США програмне забезпечення є об'єктом не лише авторського права, як у Росії та Європі, але і патентного). Навіть файл формату MP3 без скачування додаткової програми послухати не вдасться.
4
Тим, хто бажає після установки Linux відразу роздобути всі необхідні додатки без скачування додаткові пакети, підійде Debian. Займаючи кілька DVD-дисків, він містить набір програм на всі випадки життя. Вибирайте цей дистрибутив лише в тому випадку, якщо доступ в інтернет у вас не тільки безлімітний, але і швидкий, а на жорсткому диску є достатньо місця.
5
Все дистрибутиви Linux поставляються у вигляді набору файлів, вже підданих компіляції. Але один з них, званий Gentoo - особливий. Його збірка з вихідних кодів відбувається прямо під час установки. Зупиніть на ньому свій вибір в тому випадку, якщо ви - досвідчений користувач, що не боїться експериментувати.
6
На нетбуці або іншій машині з обмеженою обчислювальною потужністю і малим об'ємом пристроїв зберігання даних добре тримати дистрибутив PuppyRus. Навіть по GPRS-каналу, якщо він безлімітний, скачати його можна всього за півдня (проте ряд додатків, швидше за все, буде потрібно завантажити і встановити окремо). Графічна оболонка JWM завантажується дуже швидко навіть на повільних процесорах.
7
З вийшов з ужитку малопотужного комп'ютера з процесором Pentium 1 або навіть 486 можна зробити роутер, який під управлінням дистрибутива Freesco. Поміщаючись всього на одну дискету, він дозволяє конфігурувати роутер через інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Freesco стабільно працює при наявності в комп'ютері декількох мережевих карт. Незважаючи на те що обслуговування роутерів - його єдине офіційне призначення, на практиці ентузіасти з його допомогою підключають до інтернету ноутбуки, випущені на початку дев'яностих років.