Як усунути зворотну тягу.

Тривала експлуатація печей і камінів призводить до того, що рано чи пізно вони починають вередувати при розпалюванні. Дим починає проникати в будинок через щілини в кладці або дверцята, замість того, щоб витягатися в трубу. Дане явище має назву «зворотна тяга», причин тому може бути ціла безліч.
Інструкція
1
Насамперед варто зрозуміти, чому відбувається зворотна тяга і чи потрібні додаткові процедури для розтоплення. Внесіть всередину печі смужку тонкого паперу, прикріпленою на основі або тонкий флюгер. По напрямку руху одного з цих пристосувань можна зрозуміти, куди рухатиметься дим у перші хвилини розпалювання, поки камін або піч не прогріються грунтовно.
2
Порівняйте температуру на вулиці і всередині будинку. Якщо ж повітря зовні виявиться тепліше температури повітря в приміщенні, можете не сумніватися, піч буде диміти при розпалюванні. Пояснення тому є: теплі маси повітря, які сформувалися над вхідним отвором димоходу, створюють умови для виникнення зворотної тяги. За допомогою звичайного побутового фена можна прогріти топковий простір печі і усунути тим самим зворотну тягу .
3
Низький димохід може стати причиною появи зворотної тяги. Висота димоходу повинна становити не менше чотирьох з половиною метрів, не нижче вентиляційного каналу. Збільшивши висоту труби, ви тим самим збільшите тягу. Димохід повинен знаходитися вище коника даху, при розташуванні труби поблизу високих об'єктів і дерев тяга буде повністю залежати від швидкості вітру і його напрямку.
4
Відкладення і сажа, а також уступи і виступаючі цеглини в димоході можуть створити зворотну тягу. Чим більше гладка поверхня димоходу всередині, тим краще буде тяга. Викличте пічника або самі прочистите трубу зсередини і усуньте неполадки. При наявності розгерметизованих швів, наведіть суміш і замажте всі щілини.
5
Зворотна тяга може відбуватися через повітряних інтенсивних потоків на сходовому марші, що з'єднує кімнату з газовою колонкою або каміном з більш високою частиною будівлі. Для запобігання перекидання тяги і задимлення печі виключіть повністю протяги на сходах, що не відкривайте вікна на сходових майданчиках, розташованих вище рівня топки.