Як лікують ендометріоз.

Ендометріоз - це поширене гінекологічне захворювання, при якому ендометрій розростається не тільки в матці, а й за її межами. Це супроводжується болем у животі та при статевому акті, а також кров'яними виділеннями, не пов'язаними з менструацією. Одним з найнебезпечніших ускладнень ендометріозу є безплідність.
Вам знадобиться
  • Гормональні препарати.
Інструкція
1
Ендометріоз - це гормонозависимое захворювання, а тому найчастіше діагностується у жінок репродуктивного віку, в організмі яких відбуваються циклічні гормональні зміни. Не дивно, що найпоширенішою причиною хвороби є порушення в роботі ендокринної системи, проте ними все не обмежується. Гінекологічні захворювання запального характеру, аборти в анамнезі, а також спадковість підвищують вірогідність розвитку ендометріозу.
2
Запідозрити ендометріоз можна, виявивши у себе характерні симптоми, однак для підтвердження діагнозу буде потрібно пройти одне або декілька обстежень. Найчастіше призначається узі органів малого таза, діагностична лапароскопія, гістеросальпінгографія та гістероскопія.
3
Частіше все при ендометріозі призначаються гормональні лікарські засоби. В легких випадках - це препарати, що містять прогестерон, або монофазні оральні контрацептиви, які потрібно приймати безперервним курсом мінімум півроку. У більш важких - серйозні гормональні засоби, на час пригнічують менструальну функцію. Найбільш ефективні ін'єкційні препарати, проте не всі можуть дозволити їх собі через високу вартість.
4
Коли медикаментозна терапія неефективна, призначається хірургічне лікування. Під час лапароскопічної операції лікар видаляє або припікає ендометріозних осередки за допомогою лазера або електрокоагуляції. Якщо хвороба запущена, а пацієнтка більше не планує дітей, може бути проведена лапаротомія з видаленням ураженого органу (яєчник, матка).
5
Крім гормональних засобів можуть призначатися протизапальні та вітамінні препарати. Однак це лише допоміжний метод лікування, який доповнює, але не замінює основну терапію.