Резюме: Як скласти його за шаблоном.

В пошуках співробітника роботодавець переглядає десятки, а іноді навіть сотні резюме і анкет. Щоб виділити свою кандидатуру в цьому морі даних, потрібно вміти підносити інформацію про себе. По-перше, будь-який документ повинен бути складений з урахуванням всіх вимог. По-друге, він повинен давати уявлення про претендента. І, по-третє, він повинен хоч якось виділятися.
Інструкція
1
Створюйте резюме тільки в електронному вигляді. Навряд чи роботодавець зверне увагу на документ, написаний від руки. Якщо у вас немає комп'ютера, зайдіть в інтернет-кафе, щоб надрукувати його там.
2
Підберіть гарне чорно-біле фото. Воно повинно розташовуватися на початку резюме. Не варто прикріплювати жартівливі знімки. Ви повинні відразу зацікавити роботодавця. А ще фотографія допоможе краще запам'ятати вас. В результаті це може зіграти вирішальну роль при відборі кандидатур.
3
У самому верху резюме надрукуйте свої дані. Домашній і стільниковий телефон, адреса, е-мейл, номер ICQ і Skype, якщо ви ними користуєтеся. Далі великими літерами напишіть своє прізвище, ім'я та по батькові.
4
Надрукуйте інформацію про себе: сімейний стан, наявність дітей, місця навчання. Якщо ви закінчували якісь курси, не забудьте зазначити й це. Обов'язково вкажіть свою спеціальність. Напишіть, на яку посаду ви претендуєте, якщо їх список не дуже великий. Якщо ви розглядаєте безліч варіантів, цей пункт можна пропустити.
5
Далі вкажіть ваш досвід роботи, починаючи з останнього місця. У кожному пункті має бути наступна інформація: дата прийняття і звільнення, найменування посади, обов'язки (їх потрібно розписати докладно, щоб роботодавець мав уявлення про ваш досвід). Також можна вказати причину звільнення, щоб на співбесіді не було зайвих питань. Якщо ви претендуєте на керівні посади, додайте до кожного місця роботи і ваші досягнення.
6
Окремим пунктом винесіть додаткову інформацію. Вкажіть рівень знання ПК, наявність прав, досвід водіння, уміння користуватися офісною технікою, готовність до відряджень та інше.
7
Вкажіть особистісні якості. Не варто робити цей пункт надто великим. Достатньо написати 5-7 штук. Якщо ви хочете бути керівником, не варто відзначати, що ви хороший виконавець. Навпаки, слід написати, що ви готові приймати рішення і відповідати за них. Тобто кожної вакансії потрібно підібрати відповідні для неї якості, які до того ж є у вас.
8
Додайте що-небудь що запам'ятовується. Це може бути рамочка в тексті. Також можна виділити деяку інформацію (наприклад, ПІБ) красивим шрифтом. Або створіть повністю креативне резюме, в якому всі пункти будуть заповнені в жартівливій формі. Деякі роботодавці зацікавлені в людях, які вміють нестандартно мислити.
Зверніть увагу
Обов'язково перевірте резюме на наявність помилок.
Корисна порада
Не забудьте красиво розташувати текст на сторінці.
Пошук роботи не обходиться без складання резюме. В цей документ вносяться відомості про претендента, згруповані за низкою ознак. Щоб опис вашого життєвого шляху справило тільки приємні враження, необхідно врахувати існуючі стандарти його складання.
Інструкція
1
Використовуйте тільки стандартні шрифти 12 або 14 пт Між рядками бажано залишати інтервал в 1,5 або 2 Пт Налаштуйте вирівнювання «по ширині» - воно виглядає куди краще лівостороннього.
2
Виберіть тільки найнеобхідніші відомості, які ви збираєтеся включити в резюме . Оптимальний обсяг документа - 1 друкований аркуш, максимум - два. Якщо важливі, на ваш погляд, речі не поміщаються, то краще не обтяжувати ними резюме , а включити їх в супровідний лист. Справа в тому, що рекрутер через брак достатньої кількості часу на вивчення тексту може попросту проігнорувати ваше резюме або відкласти його в довгий ящик, якщо обсяг документа занадто великий.
3
Прізвище, ім'я, по батькові виділіть напівжирним зображенням, допускається збільшити шрифт на 2 Пт, але не більше. Не слід застосовувати кольоровий шрифт, хоча, теоретично, він швидше зверне на себе увагу. В резюме іноземною мовою по батькові вказувати не потрібно. Втім, російські рекрутери розходяться в думці щодо послідовності написання П.І.Б. Одні кажуть, що потрібно прописувати ім'я повністю, наприклад, Іванов Іван Іванович, інші ж схиляються до того, що по батькові необхідно опускати, якщо мова йде не про кандидата з числа наукових діячів, а ім'я виносити перед прізвищем (Іван Іванов).
4
Обов'язково вкажіть контактну інформацію - номер телефону та адресу електронної пошти. Решта способи зв'язку надавайте тільки на прохання роботодавця.
5
Прикріпіть фотографію - вона дозволить рекрутеру запам'ятати і ідентифікувати вас як кандидата. Зображення повинно бути невеликим, краще його помістити в лівому верхньому кутку документа і зробити обтікання текстом справа. Виберіть знімок хорошої якості, на якому чітко видно ваше обличчя. Якщо немає підходящої фотографії, не вставляйте нічого. Кадр поганої якості або невідповідний вимогам з утримання здатний занапастити вашу кар'єру ще на етапі перегляду резюме .
6
Вкажіть посаду, на яку ви претендуєте. Мета резюме в даному випадку - отримання цього вакантного місця.
7
Пропишіть освіту в хронологічному порядку, починаючи з останнього місця, в наступному форматі: • повне та скорочене найменування навчального закладу; • рік вступу і закінчення навчання; • назва факультету та отриманої спеціальності; • ваші досягнення (наприклад, диплом з відзнакою) .Дополніте список курсами, тренінгами та семінарами тільки в тому випадку, якщо отримані на них знання і досвід будуть задовольняти посадовим обов'язкам і відповідати меті резюме .
8
Внесіть в текст досвід роботи в хронологічному порядку, почніть з поточного (останнього) місця. Відзначте при цьому: • найменування організації; • займану посаду; • період роботи; • короткий опис обов'язків і досягнень; • місцезнаходження роботодавця.
9
Проінформуйте про професійні навички і уміннях, які дозволять вам якісно виконувати роботу і підвищать інтерес рекрутера до вашої кандидатури. Наприклад, можна згадати про наявність прав такий-то категорії або знань іноземних мов із зазначенням рівня володіння кожним із них відповідно до існуючої термінологією. Заради бога не пишіть щось на кшталт «англійська зі словником», замініть це на «володію англійською мовою на рівні Elementary» або вкажіть отримана кількість балів при здачі міжнародних іспитів. Ніколи в цьому розділі не робіть акцент на ваших планах і намірах. Якщо мовами не володієте, то не варто присвячувати роботодавця в те, що збираєтеся їх вивчати.
10
Пункт «Нагороди» слід включати тільки в тому випадку, якщо ваші заслуги відповідають майбутніх обов'язків. Рекрутера навряд чи зацікавить перше місце на районній шкільній олімпіаді з біології серед 10-х класів, в той час як ви претендуєте на посаду юриста. Тим більше, якщо це було 15-20 років тому. А в разі зазначення нагород уникайте використання абревіатур, які ускладнюють сприйняття резюме .
11
В графі «Особисті відомості» роботодавці зазвичай бажають бачити інформацію про дату народження та сімейний стан здобувача. Але не завжди надання цих відомостей йде на користь кандидату. У багатьох компаніях неохоче приймають на роботу заміжніх жінок в дітородному віці і дам з маленькими дітьми.
12
Якщо у вас є хобі, пов'язане зі спортом або інтелектуальної діяльність, згадайте про це, але не вдавайтеся в подробиці. Інакше рекрутер може вирішити, що ваше захоплення виявиться на шкоду роботі.
13
Завершіть резюме списком людей, які вас можуть порекомендувати. Він повинен бути невеликим і включати в себе П.І.Б. рекомендателя, компанію, в якій він працює, займану посаду та контактну інформацію. Обов'язково переконайтеся в тому, що вказані особи готові надати тільки позитивну інформацію про вас як про фахівця.