Як навчити п'ятирічної дитини читати.

Якщо ваша дитина до п'яти років ще не вміє читати, поспішіть почати навчання. Адже зовсім скоро він піде в школу. Підготуйте його до цього часу, познайомивши малюка з літерами, складами і словами, освоївши читання і подарувавши дитині захоплюючий світ книг.

Інструкція
1
Спробуйте самостійно почати навчання зі знайомства дитини зі звуками. При цьому звертайте увагу на вимову, пропонуйте маляті знаходити їх в словах. Тренуйтеся в умінні називати слова на заданий звук. Після оволодіння звуком покажіть маляті його символ - літеру. Запропонуйте дитині взяти олівець і зобразити букву на папері. За таким принципом будується методика навчання читання італійського психолога Марії Монтессорі.
2
Купуйте малюкові азбуку або буквар. Зверніть увагу, щоб навчання в ньому було засновано на читанні по складах. Займайтеся по ньому 15-20 хвилин в день. Можна і більше, якщо бачите, що процес доставляє маляті задоволення, і він не втомився. Спочатку вивчайте склади з одного голосною (почніть з А) і різними приголосними, потім переходите до наступного гласною і т.д. Почніть складати прості слова, поступово переходячи до більш складних, з додаванням приголосних. Намагайтеся будувати навчання у формі гри. Наприклад, обведіть стопу малюка на папері, потім виріжте кілька таких слідів. Намалюйте на них різні склади, розкладіть у вигляді стежки і запропонуйте дитині по ній пройти. Але перед тим як зробити кожен наступний крок і наступити на слід, нехай назве написаний на ньому склад.
3
Малюючи з дитиною в альбомі або на асфальті, підписуйте малюнки цілими словами, розділивши їх на склади. Вимовляєте слова разом, при цьому підкреслюйте кожен склад, поки малюк не запам'ятає. Спробуйте розвісити на стінах квартири позначення побутових предметів, написані таким чином: ви-клю-ча-тель, ок-но, кух-ня, чай-ник, кіш-ка і т.п.
4
Регулярно читайте книги дитині. Приділяйте цьому заняттю хоч по 15 хвилин в день, але нехай це стане для вас традицією. Адже найголовніше - це зацікавити малюка, пробудити бажання й інтерес до читання, навчити його любити книгу.
Корисні поради

Сучасні ефективні методики розраховані на домашнє навчання читанню складами або цілими словами в зручній ігровій формі. Це і кубики Зайцева - набір, що включає в себе таблиці, самі кубики і методичку з аудіодиском, та допомога Домана-Маніченко - готовий комплект з картками. До речі, починати навчання з ним можна з самого раннього віку крихти.