Як розморозити септик.

Взимку, в сильні морози, дуже неприємною проблемою може стати замерзання каналізації. Новоутворена крижана пробка не дає стічних водам йти у септик , вони застоюються і перетворюють життя мешканців будинку на справжнє пекло. Щоб цього не відбувалося, важливо грамотно спроектувати і утеплити каналізацію, але всі ці роботи необхідно проводити влітку. Взимку ж нічого не залишається, як розморозити септик і сподіватися на більш теплу погоду.
Вам знадобиться
  • - сірчана кислота;
  • - кальцинована сода;
  • - окріп;
  • - шланг;
  • - пароварка;
  • - кип'ятильник;
  • - прилад для розморожування труб.
Інструкція
1
Перед початком робіт знайдіть місце крижаної пробки. Для цього вставляйте в лючки прочищувальна колодязів жорстку сталеву дріт і рухайте її спочатку в одну, потім в інший бік. Почніть перевірку з виходу труби в септик і просувайтеся до будинку.
2
Якщо у вас ПВХ труби, візьміть сірчану кислоту і соду (будьте дуже акуратні, працюйте в рукавичках, респіраторі). Заливайте в трубу по склянці сірчаної кислоти через кожні півгодини. Коли температура підвищиться (через кілька годин), додайте розчин кальцинованої соди (не менше 5-10 літрів), потім ще відра 2 окропу.
3
Спробуйте розморозити септик і каналізаційні труби за допомогою звичайного окропу. Цей спосіб підходить для розморожування пластикових і металопластикових труб, на досить прямих ділянках. Візьміть довгий шланг діаметром менше труби і помістіть його в каналізацію так далеко, як зможете (до льоду).
4
Почніть роботу з боку септика, а не з боку будинку, оскільки при заливанні великої кількості води вона може піти у зворотному напрямку (і стічні розтанули води опиняться в будинку). Зі свого боку шланга закріпіть лійку і лийте в неї окріп. У міру танення льоду проштовхуйте шланг вперед, поки не розтане вся пробка.
5
Щоб уникнути витікання води з шланга, застосуєте оригінальний спосіб: замість окропу размораживайте трубу паром. Підключіть шланг до носика пароварки і періодично підливайте в неї воду - поступово пробка буде танути.
6
Якщо в стояку стоїть вода і не йде через крижаний пробки, скористайтеся кип'ятильником. Помістіть його в воду і включіть в мережу, для більш швидкого ефекту всипте в трубу сіль. Врахуйте, що запах при цьому буде досить неприємний, та й кип'ятильник доведеться викинути.
7
Уважно слідкуйте за роботою приладу: коли крижана пробка розтане і вся вода піде - кип'ятильник може залишитися висіти в повітрі і, якщо його вчасно не вимкнути, розплавиться і замкне проводку.
8
При частому повторенні проблеми промерзання купите спеціальний апарат для розморожування труб. Підключіть його до труби і спустіть головку шланга всередину, включите прилад. Під дією реактивної тяги сопла самі просуватимуть шланг всередину, вам залишиться лише стежити за роботою.