Як відучити собаку гавкати на людей.

Всі собаки гавкають. Власне, так і має бути. Пес подає голос, коли чує шум за дверима, якщо близько підійшов стороння людина, коли вимагає вивести його на прогулянку, хоче пограти, від страху, від радості, з почуття протесту і т.д. Подібний гавкіт можна назвати інформаційним. Нормально, коли справа обмежується кількома «взбрехамі». Зовсім інша справа, якщо собака гавкає часто і довго.
Інструкція
1
Звести до мінімуму «пустобрех» допоможе дресирування. Вирушаючи з собакою на прогулянку, прихопіть балончик з водою і пульверизатор. Коли пес загавкає, бризніть водою йому в морду і промовте команду «Тихо». Якщо ви знаходитесь вдома, налийте трохи води в склянку і при необхідності виконайте теж саме. Знову налийте воду і поставте склянку так, щоб пес його бачив. Поле того як гавкіт припинився, заохотьте свого вихованця чим-небудь смачним. Чи не наливайте в склянку нічого, крім води і намагайтеся не потрапити собаці в очі. Проробляйте це постійно. Досить скоро ваш пес навчиться правильно поводитися. Важливо, що результат досягається без застосування будь-якого силового впливу.
2
З постійним, набридливим гавкотом на вулиці можна спробувати впоратися, навчивши собаку гавкати по команді. Зробити це не складно. Подайте команду «Голос» і змусьте пса загавкати, показуючи, але не даючи йому шматочок їжі або іграшку. Загавкав - похваліть, дайте ласощі. Після того як команда «Голос» освоєна, добийтеся, щоб він замовкав по команді «Тихіше». Візьміть собаку на поводок. Подайте сигнал «Голос». У потрібний момент скомандуйте «Тихіше» і зробіть так, щоб собака не змогла більше гавкати, наприклад, просто затиснувши їй пащу рукою. Похваліть, заохотьте ласощами.
3
Багатьох абсолютно справедливо дратує, якщо собака облаивает прийшов в будинок гостя. Для дресирування вам потрібні будуть помічники. Собака не повинна їх знати. Заздалегідь домовтеся з ними про час їхнього приходу. Незадовго до цього надіньте на собаку парфос з довгим шнуром. Після того як у двері постукають або подзвонять, дозвольте собаці трохи погавкати. Потім подайте команду "До мене" і потягніть за шнур на парфосе. Скомандуйте «Сидіти». Нехай пес трохи посидить. Підійдіть разом з ним до дверей і знову посадіть. Не давайте йому гавкати. Відкрийте двері і впустіть відвідувача. Не дозволяйте собаці кидатися на гостя і гавкати. Разом з відвідувачем пройдіть в кімнату. Покладіть собаку. Через кілька хвилин відпустіть.
Слід знати, що собаки гавкають зовсім не тому що хочуть випробувати ваш нерви на міцність. Лай для собаки - спосіб комунікації. Коли ваша собака налякана, коли у неї щось болить або, навпаки, вона щаслива і їй весело - вона поспішає поділитися з вами своїми почуттями. І робить це за допомогою гавкоту. Якщо гавкіт собаки дратує вас, членів вашої родини і сусідів, потрібно знайти вільний час і зайнятися вихованням собаки. Пам'ятайте, що відповідальність за соціалізацію собаки повністю лежить на її власника.
Інструкція
1
З'ясуйте причину лаяОсобенно важливо розібратися з причиною гавкоту в тому випадку, якщо такі «напади» почалися у вашої собаки порівняно недавно. Трапляється, що неконтрольований гавкіт - це прохання про допомогу. Уважно огляньте собаку. Переконайтеся в тому, що у неї нічого не болить. При необхідності, відвезіть її до ветеринара.
2
Намагайтеся переключити увагу собакіІспользуйте вже знайомі собаці команди «Сидіти» і «Лежати». Якщо ваша собака почала гавкати - скомандуйте їй «Сидіти». Обов'язково заохочуйте собаку після кожного виконання команд. Не варто розраховувати на швидкий ефект - коригування поведінки собаки вимагає довгої і кропіткої праці та частих тренувань.
3
Введіть нову командуВиберіте слово, яке ви будете використовувати в якості команди. Це можуть бути слова «вистачить», «тихо», «стоп», «мовчати» або будь-які інші короткі слова. Подавайте дану команду кожен раз, коли ви хочете зупинити гавкіт. Заохочуйте собаку за виконання команди. Як покарання і «залякування» застосовуйте воду з пульверизатора або звичайну газету, згорнуту в трубочку.
4
Ніколи не дозволяйте собаці домагатися бажаного за допомогою гавкоту. Дуже часто собаки намагаються маніпулювати своїми господарями за допомогою гавкоту. Таким чином собака може вимагати ласощі, проситися на вулицю або привертати увагу коли їй нудно і хочеться пограти. Пам'ятайте, що якщо ви підете в цей момент на поводу у тварини і надасте собаці бажане - подібний тип поведінки міцно закріпиться в її пам'яті. Не піддавайтеся імпульсу, навіть якщо вам дуже хочеться щоб собака замовкла, а найпростіший варіант - дати їй потрібне. Обов'язково дочекайтеся поки собака заспокоїться. Похваліть собаку і почастуєте чим-небудь. Скоро ваш вихованець зрозуміє, що ласощі він отримує тільки тоді, коли мовчить.
5
Слід пам'ятати, що охороняти свою територію - саме природну поведінку для собаки. І карати її за це - просто не справедливо. Необхідно лише трохи скоректувати її поведінку. Якщо ваш вихованець гавкає, чуючи кроки сторонніх за дверима так, що весь під'їзд уже люто ненавидить його - саме час зайнятися дресируванням. Попросіть помічників походити по сходах, покататися на ліфті і потопати на сходовому майданчику. Корегуйте поведінку собаки за допомогою команд «Стоп», «Досить». На наступному етапі дресирування попросіть помічників посмикати двері і спробувати відкрити вхідні замки. Заохотьте собачий гавкіт. Регулярне проведення подібних тренувань привчать собаку до правильної поведінки.
6
Використовуйте спеціальні ошейнікіОшейнік до запахом цитрусових влаштований таким чином, що ви зможете контролювати гавкіт вашого вихованця навіть не перебуваючи вдома. Як тільки собака почне гавкати - з нашийника виплеснеться струмінь води із запахом лимона. Від несподіванки тварина замовкне.
7
Існують, звичайно, і більш радикальні методи отучения собаки від гавкоту - електрошокові ошийники, парфорс і операція по усіканню голосових зв'язок. Рішення про використання таких методів «виховання» приймається господарем і повністю залишається на його совісті.