Як налаштовувати фотоапарат "Зеніт". налаштувати експозицію на зеніті.

Дзеркальні фотоапарати «Зеніт» колись були межею мрій для багатьох радянських фотолюбителів. Сьогодні ж на них знімають в основному ентузіасти. Це повністю механічні камери, в яких потрібно самостійно підбирати значення витримки і діафрагми. Деякі з фотоапаратів можуть володіти експонометром, що полегшує фотографу правильний вибір параметрів.
Інструкція
1
Складність настройки фотоапарата «Зеніт» залежить від того, чи є у нього в комплекті єкспонометр. Це спеціальний пристрій з фотоелементом, заміряли кількість світла і дозволяє виставити такі значення діафрагми і витримки, при яких у вас вийдуть хороші по світлу і кольору фотографії. В «Зеніт» експонометри бувають двох типів: селенові і TTL. Селенові характерні для моделей Е, ЕТ та інших. TTL єкспонометр відрізняється тим, що фотоелемент знаходиться прямо в об'єктиві, це набагато зручніше. Визначте, яким експонометром оснащений ваш фотоапарат.
2
Якщо на вашому Зеніті встановлений TTL-експонометр, обов'язково замініть його батарейку, навіть якщо він працює. Як наслідок, використання старої батарейки призводить до заниженими значеннями експометра і до пересвеченним фотографіям. TTL-експонометр має індикатор прямо в об'єктиві. Це невелика стрілка, яка повинна знаходитися рівно посередині, якщо настройки експозиції ідеальні. Вона піднімається вгору, коли кадр дуже світлий, і опускається, коли він темний. Стрілка експометра показує значення тільки при натисканні кнопки спуску. Щоб перевірити значення експозиції, злегка натисніть на кнопку спуска, але не настільки, щоб затвор зреагував.
3
Налаштування діафрагми і витримки регулює кількість світла, яке потрапить на плівку. Найпростіший підхід полягає в тому, щоб виставляти витримку, близьку за значенням до ISO плівки, а діафрагму підлаштовувати по експонометри. Це означає, що якщо плівка має чутливість 100 одиниць, то витримка повинна бути 125, 200 одиниць - 250, 400 одиниць - 500.
4
Якщо експонометр селеновий, можете не звертати уваги на його свідчення. Справа в тому, що такі фотоелементи швидко деградують, і так як виготовлення їх припинилося давно, то ваш єкспонометр теж, найбільш ймовірно, вже не працює правильно. Якщо ви не володієте практичними відомостями з підбору експозиції, то найкраще обзавестися зовнішнім експонометром. Виставивши витримку, за експонометри налаштуйте діафрагму. Якщо з максимально відкритою діафрагмою єкспонометр показує, що світла мало, то можете встановити більш тривалу витримку (чим менше число витримки, тим вона довша). Якщо при повністю закритій діафрагмі світла все одно багато, то витримку потрібно зменшити. Деякі сучасні фотолюбителі використовують замість експометра цифрові "мильниці".
5
Коли виставляти параметри зйомки по експонометри можливості немає, то можна скористатися перевіреними рекомендаціями на цей рахунок. Як варіант, можна використовувати значення експозиції, рекомендовані в наведеній таблиці.
6
Поекспериментуйте. Перший час використовуйте плівки по 12 кадрів, записуйте параметри зйомки, при яких зроблені знімки. Так ви швидко зрозумієте, які параметри виставляти в різних умовах, навіть якщо у вас немає експонометра, який може в цьому допомогти. Запам'ятайте, що витримка визначає час, протягом якого світло буде впливати на фотоплівку, а експозиція регулює кількість світла. Спробувавши різні настройки, ви швидко звикнете до можливостей фотоапарата і зможете робити хороші кадри, не замислюючись про значеннях витримки і діафрагми.
7
Коли експозиція і витримка виставлені, наведіть різкість на об'єкт, який ви знімаєте. Це найпростіша частина налаштування.
Зверніть увагу
Не обов'язково окремо виставляти експозицію і витримку для кожного кадру. Для зйомки в одних і тих же умовах найчастіше досить правильно виставити ці значення один раз, надалі змінюючи тільки різкість.
Корисна порада
Для тих, хто ще не придбав Зеніт, а тільки планує це зробити, рекомендується вибрати модель, оснащену експонометром TTL. Це дозволить вам швидко розібратися з налаштуванням експозиції. За ціною же різні моделі цих фотоапаратів сьогодні практично не розрізняються.