Як навчити дитину правильно дихати.

Правильно дихати необхідно для повноцінного розвитку дитини . Дітей, які не вміють правильно дихати, можна відразу дізнатися за астеническому статурі, завжди відкритого рота. Дитину можна навчити правильному диханню, тим самим забезпечити йому умови для росту і позбавити від частих нежиті й ангін.
Інструкція
1
Спочатку поясніть малюкові, як потрібно нюхати. Дайте йому троянду, простежте, щоб його рот при цьому був закритий, а ніздрі напружені. Багато дітей не нюхають, а сопуть. Допоможіть відчути різницю.
2
Запропонуйте малюкові подути на кульбаба спочатку ротом, потім носом. Можна дути на вертушку, задувати свічку. Виконуйте ці вправи поперемінно ротом і носом. З маленькими дітьми проводять дихальну гімнастику в ігровій формі.
3
ПаровозікПройдітесь з дитиною по кімнаті, імітуючи руками руху коліс паровоза. Вимовляєте при цьому "чух-чух". Періодично змінюйте швидкість руху і гучність вимови. Повторіть вправу п'ять-шість разів.
4
Летять гусіХодіте з малюком по кімнаті, змахуючи плавно і повільно руками, як крилами. На вдиху руки піднімайте, на видиху опускайте, вимовляючи "г-у-у". Повторюйте вісім-десять разів.
5
Велетень і карлікСядьте з дитиною на підлогу, складіть ноги ступня до ступні, руки на коліна. Наберіть повні груди? повітря, розправте плечі, підніміть голову вгору - ви велетень. На видиху опустіться, притисніться головою до ступень - ви карлик.
6
З дитиною постарше можна виконувати дихальну зарядку. Користь від таких тренувань буде величезною - дитина оздоровиться, дихатиме на повні груди і перебувати в гарному настрої. При регулярному виконанні вправ застуди будуть обходити вашого малюка стороною. 1. Встаньте прямо, ноги на ширину плечей. Опустіть руки вздовж тіла. Зробіть видих. 2.Сосчітайте до восьми і зробіть повільний вдих через ніс. При цьому спочатку направляйте струмінь повітря в живіт, після цього в легені, розширюючи грудну клітку. Якщо все зроблено правильно, живіт в кінці вдиху буде трохи втянут.3. Видихайте в тій же послідовності, тільки енергійніше. Після невеликої паузи повторіть все спочатку.
7
Найбільшу користь дихальні вправи принесуть, якщо займатися під час прогулянок, на свіжому повітрі.