Як скласти портфоліо фотографа.

Портфоліо фотографа - це зібрання його найкращих робіт, подивившись які, клієнт міг би познайомитися з його стилем і вирішити, чи варто замовляти послуги цій людині. Також там зазвичай містяться відомості про нагороди і призи за кращі фотографії. Зазвичай портфоліо розміщується на сайті в інтернеті, але багато хто воліє робити ще й фотокнигу - це альбом, в якому зібрані кращі знімки. Фотокнига зручна тим, що можна продемонструвати її клієнту під час живого спілкування.
Інструкція
1
Відбирайте фотографії для портфоліо дуже прискіпливо. Всі знімки, які ви вирішите розмістити там, повинні бути якісними. Ви повинні бути впевнені в тому, що вони являють собою закінчені твори: наприклад, якщо вам здається, що зображення потребує доопрацювання в графічному редакторі, то спочатку зробіть це, а потім вже додавайте його в портфоліо.
2
При наявності великого числа фотознімків буває непросто відібрати з них найкращі, особливо якщо раніше фотограф ніколи не намагався зробити це. Тому будьте готові витратити на це кілька вечорів. Краще за все не поспішати, а спокійно і прискіпливо переглянути все, що ви відзняли за весь період професійної діяльності.
3
Для того щоб відібрати найякісніші фотографії, для початку перегляньте весь свій архів, копіюючи ті зображення, які ви б хотіли помістити в портфоліо, в окремий каталог. Якщо фотографій там занадто багато, то перегляньте все їх ще кілька разів, видаляючи ті, які здадуться гірше за інших. Рано чи пізно кращі знімки будуть відібрані.
4
Тим, хто займається різними видами зйомки, можна групувати роботи в портфоліо по жанрам. Наприклад, весільне фото в одному місці, портрети в іншому, жанрова фотографія в третьому, і так далі. Якщо клієнт цікавиться, наприклад, предметної фотозйомкою, він відразу зможе оцінити ваші роботи в цьому напрямку, не переглядаючи гори решти знімків.
5
Швидше за все, портфоліо ви будете робити на інтернет-сайті та у вигляді фотокниги. В обох випадках необхідно буде опублікувати деяку інформацію про себе. Контакти, відомості про нагороди і призи має сенс писати в обох випадках. Зразкові ціни на свої послуги обов'язково варто розмістити на сайті в інтернеті, але в фотокнизі цього питання краще взагалі не торкатися. Ви можете змінити думку щодо вартості своїх послуг, виправити це на сайті буде просто, а в паперовому виданні - вже ні. У книзі обов'язково варто дати посилання на повну версію портфоліо, розміщену в інтернеті.