Як правильно класти плитку. Як правильно покласти плитку.

Робота з укладання плитки вимагає акуратності і не терпить квапливості і суєти. Якщо ви вирішили виконати цю операцію самостійно, будьте терплячі. Підберіть підходящу вам кахельну плитку , клей і необхідний інструмент.
Вам знадобиться
  • - кахельна плитка;
  • - плитковий клей;
  • - напрямні;
  • - куточки і хрестики для укладання плитки;
  • - зубчастий шпатель;
  • - гумовий шпатель;
  • - затирка;
  • - склоріз і плиткоріз.
Інструкція
1
Підготуйте рівну основу під плитку. Для підлоги застосуєте спеціальний склад, вирівнюючий горизонтальну поверхню. Стіни обробіть шпаклівкою і прогрунтуйте. Плитку можна замочити у воді на кілька годин, але це роблять не всі і теж задоволені результатом. Якщо є можливість, зробіть так, як радять старі майстри, тобто потримайте кахель у воді.
2
Способи укладання плитки різні: «шов в шов», по діагоналі і «в перев'язку». Перший варіант передбачає почергове викладання кахлю один за одним. Якщо ви виберете спосіб «в перев'язку», укладайте вищестоящі ряди, зміщуючи їх на полпліткі по горизонталі. Середина плитки виявляється над швом і навпаки. Варіант з діагональною укладанням складний і трудомісткий і, якщо ви ще недосвідчений майстер, краще не починати таку роботу.
3
Підготуйте підставу під перший горизонтальний ряд плитки. Візьміть довгі рівні прямі дошки, рейки або напрямні, прикріпіть їх саморізами до стіни. Не забудьте вирівняти їх, використовуючи рівень. Якщо вся кімната буде викладатися плиткою, підстава зробіть по всьому периметру.
4
Починайте роботу з кута. Подивіться на перешкоди, якщо вони є. Розрахуйте, з якого кута краще почати, щоб різати менше плитки. Розведіть плитковий клей, керуючись інструкцією. Не готуйте відразу весь мішок кошти, якщо ви тільки пробуєте себе в цій роботі. Клей швидко висохне, і витрата його буде занадто великим.
5
Прикріпіть спеціальний куточок, за допомогою якого і починайте укладати плитку. Спеціальним зубчастим шпателем акуратно нанесіть клей на кахель і прикладайте матеріал до стіни. Можна працювати і завдаючи клеїть на поверхню, а не на плитку.
6
Послідовно викладайте наступні плитки. Вставляйте між ними хрестики, щоб зазори були рівними. Слідкуйте за перепадами між стоять поруч плитками, для цього прикладіть чистий кахель до стику двох сусідніх. Якщо плитка рівно лежить на вже приклеєних, значить, ви все робите правильно. Якщо ж вона прилягає нещільно, вирівняйте другу плитку, убивав або додавши клей.
7
Для різання кахля використовуйте склоріз. Олівцем накресліть лінію зрізу. Покладіть плитку на рівну поверхню на цю лінію, проведіть кілька разів склорізом, вдарте по шматку, що висить в повітрі рукою. Краще використовувати спеціальний плиткоріз, користуватися ним набагато простіше.
8
Для фігурних вирізів доведеться взяти болгарку і коло для плитки. Дірки свердлите дрилем зі свердлом для скла і кахлю. Якщо потрібно відколоти маленький шматочок, риску проведіть склорізом, а край відокремлюйте плоскогубцями або кліщами.
9
Коли укладена плитка висохне (приблизно через добу), приберіть підставу з дощок або рейок. Приберіть хрестики і приступайте до затірки швів. Засіб вибирайте під колір плитки або на тон-два темнішим чи світлішим для контрасту. Розведену водою затірку втирайте в шви гумовим шпателем. Коли вона трохи підсохне, шматком дроту з натиском проведіть по швах. Затирка щільно втисніть між плитками і добре виглядатиме.