Як вибрати цуценя боксера.

Собака повинна не тільки відповідати стандарту породи, але й підходити вам за характером. Тому, вибираючи цуценя будь-якої породи, потрібно дивитися не тільки на його «дива», а й на добру вдачу, грайливість і бажання спілкуватися з вами. Собака проживе з вами багато років, тому важливо знати, для якої мети ви її заводите. Якщо ви не будете брати участь з боксером у виставках, не хочете займатися розведенням, вам підійде товариська собака-компаньйон. Але на здоров'я цуценя потрібно звернути увагу в будь-якому випадку.
Інструкція
1
Боксер - собака спортивна, вона підійде активному життєрадісного людині. Навіть від виховання і спілкування з «неелітного» щеням ви отримаєте масу задоволення і веселощів. Боксеру по плечу багатокілометрові пробіжки і походи в скрутних умовах. Собаку можна і потрібно тренувати, щоб отримати здорову міцну особину.
2
Якщо ви вирішили бути заводчиком боксерів, купуйте хорошу суку, вона послужить вихідною базою для розведення. Мати цуценя повинна бути членом відомого сімейства, з відмінними титулованими нащадками. Якщо це перші пологи сука, володіти якостями прекрасних виробників повинні її бабця і мати.
3
За племінним щеням боксера краще їхати у відомі розплідники, що гарантують «високоякісний матеріал». У першу чергу переконайтеся, що батьки цуценя психічно врівноважені і володіють відмінними якостями для цієї породи. Запитайте, чи пройшли вони перевірку на діслазію тазостегнового суглоба, деформуючий спондилоз, відхилення психіки і очні захворювання. Всі ці недуги дуже небезпечні для собаки, багато хто може стати причиною її смерті.
4
Попросіть у заводчика «Акт обстеження посліду» і з'ясуйте, які саме цуценята були забраковані комісією. Якщо кількість вибракуваних малюків виявилося більшим, не беріть цуценя, він може передати дефекти своїм дітям. Але як собака-компаньйон такий боксер цілком придатний.
5
Ви зможете значно знизити ціну на цуценя, якщо білих плям на його шкурі більше третини, якщо вони розташовані не симетрично, якщо очі його занадто світлі, якщо він має викривлені кінцівки. Перевірте собаку на наявність грижі, це не вважається пороком, але після п'яти місяців її потрібно буде видалити.
6
Хороший боксер має темні очі, майже квадратний корпус, міцну пряму спину. «Маска» мордочки повинна бути темною. Голова двомісячного цуценя практично повторює форму черепа дорослого собаки. Кінчик носа боксера розташовується вище підстави спинки. Лоб цуценя повинен бути високим, а голова куполоподібної, що не плоскою. У боксера чітко виражений перехід морди до черепа. Нижня щелепа тваринного трохи довше верхньої, обидві вони широкі і потужні.
7
Двомісячний щеня боксера важить 7-8 кг. У цьому віці собаки вам буде важко оцінити її руху, але, якщо ви бачите, що малюк далеко викидає передні лапи і сильно штовхається задніми, можна сподіватися на хорошу перспективу.
8
Подивіться, як куповані хвіст цуценя, чи немає в ранці інфекції і запалення. Здорова собака має відмінний апетит, ясні чисті очі, блискучу лиснючу шерсть. Цуценята боксера рухливі і веселі, потестіруйте їх, щоб зробити остаточний вибір.
9
Підійдіть ближче до цуценят і поспостерігайте за їх реакцією. Досить товариські пси будуть радісно гавкати і виляти хвостиками. Такий щеня стане відмінним домашнім улюбленцем. Дикуваті і сором'язливі собаки злякаються або вони не звернуть на вас уваги. Спробуйте налагодити контакт, адже обережність у тваринному не таке вже погана якість.
10
Проведіть кілька тестів для цуценят. Візьміть будь-яку ганчірку і розстеліть на підлозі. Різкими і короткими ривками тягніть її на себе. Ті малюки, які просто переслідують килимок, добре підійдуть в якості домашнього улюбленця. Пси, які гризуть і кусають ганчірку, стануть хорошими охоронцями.
11
Оберіть двох-трьох відповідних вам цуценят. Пограйте з ними, нехай маленькі тварини отвлекутся від всього іншого. У цей момент різко погреміте чим-небудь, хоча б зв'язкою з ключами. Хорошою реакцією вважається байдужість або легке здригання. Пес не повинен бути боягузливим і боятися вулиці і різких звуків.
12
Киньте цуценятам невеликий м'ячик. Пси з розвиненим інстинктом мисливця побіжать за ним. Собаки з більш розвиненим поворотним інстинктом повернуть вам м'яч назад і попросять продовжити гру. Відзначте тих малюків, які відповідають вашим вимогам.
13
Переверніть цуценя на спину і тримайте його в такому положенні. Не беріть ту собаку, яка не робить ніякого опору. Не підходять і ті, хто сильно кусається. Пес, що підходить на роль домашнього улюбленця, повинен поскулівала і висловлювати незгоду. Собака-охоронець буде гарчати і гавкати, але не кусати вас. Щеня боксера не повинен бути надто агресивним.
14
Якщо у вас є діти, проведіть наступний тест. У грі досить відчутно ущипніть цуценя. Собака може взвізгнуть, але швидко повернутися в гру. Так і повинна надійти відповідна вам собака. Не беріть малюка, який після цього сховався від вас або вирішив помститися, така поведінка тварини може бути небезпечно для вашої дитини.