Як отримати золото.

В даний час видобуток золота в розвинених країнах має тенденцію до збільшення обсягів. Через високі темпи зростання і хорошою конкурентоспроможності ювелірних виробів із золота з'являється необхідність у нових розробках по способам отримання золота.
Вам знадобиться
  • Прилади для проведення хімічних процесів, розчин ртуті, кисень, металевий цинк, сірчана кислота, розчин ціаніду,
Інструкція
1
Золото можна отримати за допомогою процесу амальгірованія. Для цього золото розчиняють в ртуті, утворюючи при цьому амальгаму, яка при вмісті в складі більше 15% Au, стає твердою. Далі, з отриманої амальгами ртуть відганяється в спеціальних конденсують пристосуваннях, залишаючи Au і Ag.
2
Якщо ж золото отримувати за допомогою вилуговування, то для цього необхідно Au з'єднати з розчином ціаніду натрію або каоія, обов'язково з присутністю кисню. Урезультаті цього процесу утворюються комплексні аніони.
3
Далі, з отриманого розчину, золото виділяють за допомогою впливу металевого цинку, в колоїдний залишок. Щоб золото очистити від залишків цинку, його обробляють розведеною сірчаної кислотою, потім промивають і добре просушують.
4
Подальша обробка золота відбувається за допомогою впливу електролізу або гарячої концентрованої сірчаної кислоти.
5
Також, золото добре розчиняється в хлорним воді, і в продуваються повітрям розчинах ціанідів лужних металів.
6
Сполуки золота, можна легко піддати процесу розкладання за допомогою нагрівання, в результаті якого виділяється металевий Au. Через свою м'якості, золото вживається в сплавах, найчастіше з сріблом і міддю. Такі сплави можна вживати і для електричних контактів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QK8u8KTtiog
Зверніть увагу
Працюючи з даними реактивами, потрібно бути дуже обережним, всі вони смертельно отруйні. Дізнатися про наявність Au в радіодеталях, можна по характерному покриттю деталі і його паспорту.