Як швидко зупинити кровотечу.

Причинами носових кровотеч можуть бути механічні порушення цілісності стінок судин в порожнині носа або порушення роботи системи згортання крові. Гемофілія, гепатити, цироз печінки, хронічні захворювання порожнини носа, нирковий тиск, сонячний удар, фізичне навантаження також сприяють носових кровотеч.
Вам знадобиться
  • - ватно-марлевий тампон, 3% -ний розчин перекису водню;
  • - 5-10% -ний розчин хлористого кальцію, «Вікасол».
Інструкція
1
Кровотечі з носа можуть бути різної інтенсивності і тривалості - кров може повільно спливати, а може виливатися струменем. Раптово виникло кровотеча вимагає обов'язкової консультації фахівця, так як сигналізує про серйозну проблему. Необхідні огляд лікарем порожнини носа і носоглотки та дослідження роботи системи згортання крові, аналіз крові - коагулограма.
2
Дуже важливо правильно надати першу допомогу при кровотечах. Перше, що необхідно зробити - це заспокоїти постраждалого, оскільки при стресі піднімається тиск і виникає прискорене серцебиття, що збільшує крововтрату.
3
Розстебніть комір і, відкривши вікно, змусьте хворого глибоко дихати. Це посилить кровообіг і підвищить згортання крові.
4
Надайте хворому вертикальне положення, а голову нахиліть злегка вперед. Кров повинна безперешкодно витікати з ніздрів. Закидати голову назад не можна, так як кров не зупиняється, а затікаючи в носоглотку, може привести до небажаного поперхіванія, кашлю, або навіть блювоті, що тільки посилить кровотеча .
5
На область носа накладіть шматочок льоду в поліетилені або шматок тканини, змоченої в холодній воді. Ноги поставте в тазик з теплою водою. Це посприяє зменшенню циркуляції крові в області носа і припинення кровотечі.
6
Для утворення кров'яного згустку в носі можна притиснути крило носа до перегородки на стороні кровотечі на 5 хвилин. Якщо такий захід не допомагає, слід в носовій прохід поставити марлевий або ватяний тампон довжиною 2,5-3 см і товщиною 0,5 см, змочений у 3% розчині перекису водню.
7
При дуже сильній кровотечі можна випити 1-2 чайних ложки 5-10% -ного розчину хлористого кальцію або 2 таблетки «Вікасол». Якщо їх під рукою немає, можна випити 30 мл солоної води - 1/3 частина чайної ложки, розчинених в 100 мл води.
Зверніть увагу
Людям зі схильністю до сильних носових кровотеч не рекомендується зловживати фруктами і овочами, що містять аспіріноподобних речовини, що розріджують кров. Це - смородина, абрикоси, сливи, виноград, полуниця, персики, огірки, помідори та ін.
Корисна порада
При частих носових кровотечах рекомендуються профілактичні заходи - вживати аскорбінову кислоту, приймати суміш меду з лимоном, сухофрукти з медом, часник або часникова олія.