Як включити led підсвічування. Як зробити діод миготливим.

Світлодіодне підсвічування використовується для поліпшення видимості в темряві дисплеїв і органів управління. Схема включення світлодіодів в вузлі підсвічування вибирається залежно від їх кольору і напруги живлення.
Інструкція
1
Падіння напруги на світлодіоді на робочому струмі визначте експериментально. Візьміть блок живлення, в якому є режим стабілізації не тільки напруги, але і струму. Плавно підвищуйте струм від нуля до робочого (зазвичай він дорівнює 20 мА). Потім підключіть до діода вольтметр і виміряйте падіння напруги на ньому. Можна обійтися і без цього, знаючи, що падіння напруги на діод обернено пропорційно довжині хвилі випромінювання. Для інфрачервоного (700 нм) воно становить близько 1,8 В, а у фіолетового (400 нм) може досягати 3,6 В. У білого діода падіння напруги таке ж, як у синього, оскільки в його основі лежить синій випромінюючий кристал.
2
Щоб на резисторах розвіювався якомога менша потужність, ставте в послідовну ланцюжок максимально можливу кількість світлодіодів для заданої напруги живлення. Для цього сума напруги на діодах повинна бути на два-три вольта менше живлячої. Віднявши цю суму з живлячої напруги, ви отримаєте падіння напруги на резистором: Uрез = Uпит-Uдіод * n, де Uрез - шукане падіння напруги на резисторі; В, Uпит - живить напруга; В, Uдіод - падіння напруги на одному діоді; В, n - кількість послідовно з'єднаних діодів, шт.
3
Опір резистором виберіть таким, щоб при тім напрузі, що на ньому падає, через нього проходив струм, рівний робітникові. Для цього перекажіть всі вихідні дані в систему СІ (наприклад, 20 мА = 0,02 А) і підставте їх в формулу: R = Uрез/I, де R - шуканий опір резистора; Ом, Uрез - падіння напруги на резисторі; В, I - робочий струм ланцюжка світлодіодів, А.
4
З'єднайте послідовно, дотримуючись полярності, потрібну кількість світлодіодів і один резистор. Заготовте стільки таких ланцюжків, скільки потрібно. З'єднайте їх паралельно, також дотримуючись полярності. Струм, споживаний вузлом підсвічування від джерела живлення, розрахуйте за формулою: Iобщ = Iцеп * N, де Iобщ - загальний струм; А, Iцеп - робочий струм одного ланцюжка; А, N - кількість ланцюжків, шт.Ток, на який розрахований джерело живлення, повинен бути не менше 1,5 від обчисленого.
5
Розрахуйте потужність, споживану вузлом підсвічування: P = Uпит * Iобщ, де P - споживана потужність; Вт, Uпит - напруга живлення; В, Iобщ - загальний ток.Пріняв коефіцієнт корисної дії блоку живлення рівним 0,7, поділіть результат на це число, і ви отримаєте приблизну потужність, споживану при роботі вузла підсвічування блоком живлення від мережі (без урахування інших підключених до нього споживачів).
Світлодіодні стрічки використовуються для підсвічування предметів інтер'єру зсередини. Завдяки малій товщині вони можуть розташовуватися там, куди не поміщаються інші джерела світла, а завдяки значній довжині - забезпечувати рівномірність освітлення.
Інструкція
1
Оскільки розрізати світлодіодну стрічку можна тільки по спеціально призначеним для цього лініях, розташованим через один метр, заздалегідь спроектуйте предмет інтер'єру, який підлягає підсвічуванні, таким чином, щоб довжина подсвечиваемого ділянки була кратна цьому значенню. Якщо це неможливо (наприклад, об'єкт, який потрібно підсвітити, вже є в наявності), можна підсвітити лінію не повністю, залишивши по її краях невеликі темні ділянки.
2
Місце для приклеювання стрічки бажано вибирати так, щоб самі світлодіоди видно не було, а спостерігався лише їх світло, відбите від світлих ділянок. Саму стрічку виберіть в залежності від умов установки: вона може бути з клейовим шаром або без такого, а також бути вологозахищеній або відкритою. Якщо клейового шару немає, слід використовувати клей, сумісний з матеріалом стрічки, а також об'єкта, на якому ви збираєтеся її розташовувати.
3
Розрахуйте струм, на який повинен бути розрахований джерело живлення. Для цього помножте питому потужність стрічки (у ВАТ на метр) на її сумарну довжину (в метрах). Результат, який вийде в ватах, поділіть на робочу напругу, знайшовши тим самим струм в амперах. Джерело живлення виберіть із запасом не менше 1,5. Він повинен забезпечувати розв'язку від мережі, а його вихідна напруга має дорівнювати робочій напрузі стрічки або трохи менше нього. Резистори не потрібні - вони входять до складу стрічки.
4
Подавати харчування на стрічку можна з будь якої сторони, дотримуючись полярності. При сумарному споживаної струмі понад один ампера її необхідно розрізати на окремі ділянки і подати на кожен харчування окремими проводами щоб уникнути перегріву друкованих провідників. Сполуки здійснюйте пайкою, а якщо стрічка є вологозахищеній і експлуатується у відповідних умовах, герметизують місця подпайкі, а також всі без винятку ділянки розрізу з контактними майданчиками. Не допускайте коротких замикань, а сам джерело розташуйте в приміщенні.
5
Можна подати живлення на ділянку з одного боку, а зняти з протилежного, після чого подати, дотримуючись полярності, на іншу ділянку стрічки. Але не зловживайте цим - дотримуйте вказане вище правило, згідно з яким, по токонесущим смужках стрічки не повинен протікати сумарний струм понад одного ампера.
6
Раптове рівномірне падіння яскравості усієї стрічки свідчить про несправності не світлодіодів, а джерела живлення. Його ремонт (зазвичай потрібна заміна електролітичних конденсаторів) доручайте тільки особам, що володіють необхідними для цього навичками та досвідом.
Зверніть увагу
Все підключення здійснюйте при знеструмленому устаткуванні.