Як викрутити лампочку.

Найпоширенішою причиною зміни лампочки є її перегорання. В цьому випадку дуже важливо викрутити стару лампу правильно, інакше можна отримати удар струмом або навіть серйозну травму.
Вам знадобиться
  • - рукавички з тканини;
  • - плоскогубці;
  • - окуляри.
Інструкція
1
Перед зміною старої лампочки Вимкніть електрику. Це стосується не лише тієї кімнати, де знаходиться перегорілий предмет, але і всього будинку. Краще всього відразу вивернути запобіжні пробки або відключити автоматичний вимикач. Якщо цього не зробити, цілком можливо отримати удар струмом.
2
Якщо перегоріла лампочка знаходиться під плафоном, спочатку зніміть його. Найчастіше він кріпиться на маленьких пружинках і його досить просто потягнути вгору. Іноді плафони закріплюються болтами. В цьому випадку відкрутіть їх викруткою. Коли лампочка розташована в стельовому вбудованому світильнику, вийміть його, потягнувши з одного та іншого краю. Якщо не піддається - підчепите краю будь-яким гострим предметом. Потім, якщо лампочка не пошкоджена, просто викрутити її рукою, надівши на руку тканинну рукавичку.
3
У випадку, коли лампочка вибухнула і з неї стирчать залишки стекол, ні в якому разі не чіпайте голими руками. Спочатку надіньте якісь очки, щоб захистити свої очі від можливих осколків. А на руки - рукавички з будь щільної матерії.
4
Одягніть прозорий пластиковий пакет на те, що залишилося від освітлення. Це дозволить уникнути розсипалися по всій кімнаті осколків. Візьміть в руки плоскогубці з тонкими кінцями і акуратним рухом зачепите ними край цоколя. Викриття залишки від лампочки, обертаючи плоскогубці проти годинникової стрілки.
5
Якщо цоколь не піддається викручуванню, він може бути припаяний до патронним контактам в результаті розплавлення. Не намагайтеся викрутити його самостійно. Найбезпечніше буде скористатися послугами електрика.
6
Коли патрон погано закріплений в корпусі люстри, лампочка може крутитися разом з ним. В цьому випадку при викручуванні лампочки акуратно зафіксуйте його пальцями вільної руки.
Нерідко трапляється так, що цоколь лампи розжарювання, внаслідок її тривалого користування, практично приварюється до патрону . Витягнути цоколь з патрона можна різними способами.
Інструкція
1
Встановіть вимикач в приміщенні в положення «ВИМК». Встаньте на драбину або стілець і спробував викрутити лампочку. Візьміть в руку сухий рушник для того щоб не обпектися про розпечену колбу лампи. Якщо лампа викручується разом з патроном, відкрутіть і його. Але встановлювати його на місце можна тільки після того як ви знеструмити всю квартиру (будинок), вивернувши пробки або повернувши ручку вимикача на розподільному щитку.
2
Якщо цоколь намертво приварені до патрону , то вам все одно доведеться викрутити і патрон. Після це розбийте лампочку, інакше викрутити цоколь вам не вдасться. Одягніть захисні окуляри і рукавички і розбийте її молотком. Втім, досить часто лампи, перегорить, лопаються самі.
3
Скористайтеся пассатижами з тонкими губками для того щоб викрутити цоколь перегорілої і розірваної лампи з патрона. Розкрийте пассатижи, вхопитеся ними за стирчить з патрона різьбу цоколя і проти годинникової стрілки відкрутите його. Якщо вхопитися за різьбу не виходить, розкрийте трохи інструмент на ширину цоколя і спробуйте викрутити його зсередини. Міцно притримуйте патрон, щоб він не вислизнув з ваших рук. У другому випадку замість пассатижей можна використовувати і ножиці.
4
Якщо в цоколі залишився стирчати міцний скляний штабик, плоскогубцями можна вхопитися і за нього і акуратно викрутити цоколь лампи. Щоб не розчавити скло штабика і не поранитися, на нього можна надягти стару дерев'яну котушку від ниток або обернути його серветкою і, трохи натискаючи по осі до патрону , викрутити цоколь проти годинникової стрілки.
5
Після того як ви очистили відкручувати частина патрона від останків лампочки, необхідно встановити його на місце. Перевірте, чи не пошкоджені дроти, і обережно вкрутите його назад до денця.