Як вибратися з ями.

Уміння вибиратися з ям - це частина науки виживання, якої, на жаль, вчать дуже бідно. Молодь отримує уривки знань на ОБЖ, а дорослим і зовсім доводиться докопуватися до всього самостійно. І адже багато відправляються в походи і поїздки, пов'язані з небезпеками, без багажу необхідних знань. Що ж зробити, якщо вас попало впасти в яму?
Вам знадобиться
  • - стільниковий телефон;
  • - валуни;
  • - дошки;
  • - інші підручні предмети.
Інструкція
1
Перевірте, чи залишився у вас при собі стільниковий телефон. Якщо вам пощастило, і мобільний при вас, цілий і неушкоджений, зателефонуйте в службу порятунку. Абонентам МТС та Мегафона слід набирати 010, абонентам Білайну - 001. Дзвінки на ці номери можна зробити навіть при нульовому балансі. Інший варіант - скористатися єдиним номером екстрених служб 112. Зателефонувати на нього можна не тільки за відсутності грошей на рахунку, але навіть якщо SIM-карта заблокована або відсутній. Є, однак, небезпека не потрапити в зону покриття.
2
Голосно кричите, щоб люди, які можуть опинитися поблизу, дізналися, що ви сидите в ямі, і змогли допомогти вам. Коли кричати несила, викидайте з ями дрібні камінчики. Якщо на вас яскравий головний убір або шарф, і пощастить виявити на дні ями досить довгий прут, прикріпіть ганчірку на верхній кінець прута і розмахуйте їй, щоб привернути увагу. Якщо хтось прийшов на ваш поклик, попросіть кинути вам мотузку, спустити драбину або покликати рятувальників.
3
Пошукайте на дні ями валуни і сміття, які можуть служити вам своєрідною підставкою, на яку можна залізти, щоб дістати до країв.
4
Якщо яма земляна, вивчіть її стіни на предмет виступів і коренів дерев. Спробуйте вибратися, хапаючись за них.
5
Озирніться, чи немає на дні ями гострих міцних предметів, які знадобляться, щоб вирити якусь подобу ступенів. Звичайно, це вдасться зробити тільки в грунтовій ямі. Сходинки слід нарізати перпендикулярно стіні.
6
Якщо яма досить вузька, а ви сильні фізично, спробуйте просуватися вгору, упираючись в стіни.
7
Якщо на дні ями є дошки, палки, постарайтеся встановити їх в похилому положенні по відношенню до стін ями. Верхній край закріпіть якомога надійніше, щоб він не звалився під вашим вагою. Чудово, якщо вдасться поставити його на міцний корінь. Коли дозволяють обставини, добре поруч поставити дві паралельні дошки, тоді забиратися по ним буде зовсім легко.
8
Якщо в ямі ви опинилися з кимось ще, нехай більш легкий з вас постане на плечі іншому - можливо, так він зможе вилізти і покликати на допомогу.
Корисна порада
Вирушаючи в похід або поїздку, пов'язані з ризиком, обов'язково занесіть в ваш телефон номер рятувальних служб. Інакше в стресовій ситуації ви їх можете просто не згадати.
В даний час багато людей беруть кредити, які йдуть на різні цілі: одним грошові кошти потрібні для розвитку бізнесу, а іншим - для покупки якоїсь речі. І буває таке, що боргів стільки, що людина не може розплатитися з ними. Але впадати в депресію не варто, так як з будь-якої ситуації є вихід, навіть якщо вона і здається безвихідною.
Вам знадобиться
  • - відомості про ваші доходи та витрати за місяць;
  • - інформація про кредити;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Якщо ви набрали кредитів, а коштів для їх погашення не вистачає, то перше, що потрібно зробити - попередити банк про сформовану ситуацію. Кредитори завжди зацікавлені в тому, щоб борги були закриті. Запишіться на зустріч з керівником, поговоріть з ним. Розкажіть, у чому причина вашої проблеми. Запропонуйте вихід з боргової кризи, можливо, і кредитор підкаже вам оптимальне рішення. Не приховуйте від нього важливі речі, поясніть все, як є насправді. Можливо, що банк піде вам на зустріч і погодиться на розстрочку.
2
Після того як ви домовитеся з кредитором, розпишіть на папері всі ваші місячні витрати і доходи. Тоді ви побачите, на що витрачаються отримані кошти. Відмовтеся від чогось, адже в ваших інтересах швидше погасити кредит і вибратися з боргової ями.
3
Постарайтеся збільшити свої доходи. Якщо це стосується бізнесу, то знайдіть оптимальне рішення до підвищення прибутку. Розробіть план дій, тільки тоді ви зможете вибратися з боргової ями. Якщо ж ви отримуєте певну суму заробітної плати, її розмір не змінюється, то вам потрібно грамотно попросити її підвищення. Зверніться до керівника з проханням дати вам таке завдання, виконавши яке можливо збільшити ваш заробіток. Ви можете запропонувати свою кандидатуру на сумісництво (якщо на підприємстві, де ви працюєте, потрібні додаткові робочі одиниці).
4
Якщо у вас кілька кредитів, то спочатку погасіть крупний борг. Це оптимальне рішення, оскільки відсотки по ньому досить великі. Потім виплачуйте кредити на дрібні суми. Якщо ж відсотки по всіх боргах практично однакові, то спочатку краще погасити дрібні суми, а потім великі. Але найголовніше - все розписати і прорахувати, тільки тоді ви зможете вибратися з боргової ями.
5
Коли ви погасили всі кредити, то подумайте про те, щоб більше ніколи з ними не зв'язуватися. Але якщо взяти грошей у борг у банку для вас необхідно, то знайте, що сума кредиту не повинна перевищувати 15% від вашого річного доходу. Тоді ви не влізете знову в боргову яму, а кошти на погашення кредиту будуть використовуватися за призначенням - на виплату боргу.