Як перетворити координати.

GPS-навігатори стали вже звичними і необхідними пристроями для автотуристів, спортсменів і просто активних людей. Користувачам навігаторів трапляється стикатися з ситуацією, коли наявні у них координати шляхових точок маршруту представлені в іншій системі. Тут на допомогу приходять програми зі зручним і зрозумілим інтерфейсом, в яких можна провести будь-які перетворення координат.
Вам знадобиться
  • - персональний комп'ютер;
  • - програмні забезпечення Geographic Calculator;
  • - координати об'єктів.
Інструкція
1
Якщо наявні у вас координати обчислені в градусах, хвилинах, секундах або частках цих кутових вимірювань, ваші дані представлені в географічних координатах, тобто в довготі і широті. Коли ж одиниця виміру координати дана в метрах, футах і ін., Значить, це координати проективні. Найбільш відома в Росії проекція Гаусса-Крюгера, що є окремим випадком поперечно-циліндричної проекції Меркатора. Ця координатна система також іменується СК-42. Щоб мати уявлення про становище точки або об'єкта на карті або в GPS- навігаторі з географічної сіткою координат, слід перетворити їх з проективних в географію. Для цього скористайтеся конкретним прикладом, в якому представлений перерахунок координат з проекції СК-42 в географічні довготу і широту з параметрами Пулково 1942.
2
Відкрийте програму Geographic Calculator. Для перетворення координат однієї або декількох точок скористайтеся вкладкою Interactive Conversion. Перед вами два поля для перетворення координат. У кожному з них вкажіть координатну систему, вибравши кнопку Define Coordinate System. Виберіть для правого поля з запропонованого списку групу Gauss-Kruger (Pulkovo1942) Coordinate System. Зону в вікні System вкажіть відповідно координатам по Easting. В даному прикладі перша цифра в семизначною координаті свідчить про приналежність до 7-ий зоні.
3
Виберіть параметри датум (Datum) Pulkovo1942. Кнопкою Units перевірте, одиниця виміру повинна бути обрана «метри» (Meters). Натиснувши кнопку Formats, вкажіть необхідну кількість знаків після коми. В даному прикладі це 2 знака. У правому полі під віконцями для заповнення координат відобразиться обрана вами система. Введіть відомі вам значення координат в поля North/South і East/West.
4
В аналогічних вкладках лівого вікна виберіть потрібну для вас систему координат для перетворення. У прикладі дана система геодезичних координат «Довгота/Широта» (Geodetic Latitude/Longitude) з параметрами Пулково 1942.
5
В меню Formats зверніть увагу на способи відображення координат у вкладці Geodetic Degrees. Виберіть потрібний вам формат. Це можуть бути градуси, мінути і секунди (DD MM SS), градуси і частки градусів, градуси, хвилини і частки хвилин з роздільниками символів і префіксами. Приклад відображення буде представлений в самому низу даного віконця.
6
Натисніть кнопку "Convert» (Перетворити) внизу того поля, в якому заповнені координати. Результат перетворення буде вирахувано у відповідних рядках сусіднього поля. В даному прикладі це ліве поле.
Зверніть увагу
Для вірного перерахунку координат завжди майте точну інформацію про всі параметри координатної системи наявних у вас даних.
Корисна порада
Користуючись даною програмою, ви можете перетворювати координати в безлічі запропонованих глобальних і місцевих координатних систем. Також є можливість пакетного перетворення.