Як побудувати дачний будинок.

Серед безлічі причин, за якими городяни купують або будують дачні будинку , слід виділити бажання провести теплу пору року в лоні природи, в оточенні власного саду чи городу. Щоб не викинути величезні гроші на вітер, а не на будівництво, зверніть увагу на ряд характеристик вашого майбутнього житла.
Інструкція
1
Почніть з вибору ділянки. Чи легко до нього доїхати на громадському або особистому транспорті? Чи доступ до тепла, газу, воді та іншим ресурсам? Чи немає по сусідству промзон і підприємств? На цьому ж етапі оцініть конфігурацію і рельєф, а також орієнтацію по сторонах світу. Важливо наявність забудов на сусідніх участках.Соотнесіте площа ділянки та кількість членів родини. На одну людину має припадати 150-200 кв. м. землі.
2
Визначте принциповий план забудови. Врахуйте при цьому, що будинок повинен знаходитися не менше ніж в 5 м. Від червоної лінії вулиці, не менше ніж у трьох - від червоної лінії проїзду, приблизно така ж відстань від сусідньої ділянки. З метою протипожежної безпеки будуйте кам'яний будинок в 6 м від сусіднього кам'яного або в 10 м від дерев'яного, а дерев'яний - в 15 м. Від сусіднього дерев'яного (мінімум) .Якщо сусід побудувався на сході, півдні чи заході від вас, відстань між будинку ми має дорівнювати висоті вашого будинку .
3
Накресліть план майбутньої ділянки, визначте на ньому положення майбутнього будинку . Зверніть увагу на валуни і пні, які заважатимуть або сприяти установці фундаменту. Подбайте про природному освітленні приміщень залежно від сторони світла, про в'їзд транспорту, про літніх прибудовах.
4
Виберіть проект. Найекономічніший - колод будинок до 50 кв. м., який послужить теплим ядром будинку . Визначтеся з необхідністю інших приміщень: теплого гаража, підвалу, літньої прибудови.
5
Поставте на ділянці вбиральню. Кращий варіант - щитова кабінка з бачком, яку можна перенести в будь-яке місце.
6
Зачистіть місце для фундаменту: приберіть рослинність, викорчують пні. Закладіть фундамент. Викладіть бетонне заглубление 40-50 см для печі.
7
Зруб краще не робити самостійно, а купити. Якщо встановити в ньому грубку-буржуйку, то можна прожити в теплі до середини осені.
8
Обіпріть підлогу на балки-лаги. Передбачте місце для утеплювача.
9
Покрийте дах, кут повинен бути не менше 45 °. Змонтуйте покрівлю. При ухилі, рівному ухилу даху, термін служби покрівлі з руберойду буде до 12 років. Трохи дорожча прослужить до 25 років і більше.
10
Настелите дерев'яна стеля по балках. Врахуйте можливість тепло-, звукоізоляції і експлуатаційну навантаження річного приміщення.
11
Вставте вікна в горище. Використовуйте подвійне скління.
12
Встановіть утеплені двері в будинок і на горище.
13
Влаштуйте драбину. Щоб заощадити внутрішній простір, можна її встановити зовні. Відповідний матеріал - дерев'яні дошки, опертих одним кінцем на будинок, а іншим на лежень і фундамент.
14
Проведіть оздоблювальні роботи, щоб будинок придбав красивий вигляд і не продувався. Можете обшити його вагонкою.