Як привчити дитину жувати.

Щоб у дитини не було проблем з прикусом, розвитком і зміцненням жувальних м'язів, а також з травною системою, його потрібно своєчасно привчити пережовувати їжу.
Інструкція
1
Привчіть дитину до твердої їжі, щоб сформувати у нього жувальні рефлекси. Приблизно з 7-8 місяців в звичне для малюка пюре додавайте маленькі шматочки овочів. Нехай поступово освоює більш щільну їжу. Навіть якщо у дитини ріжуться зубки, опухають ясна, і він зовсім не бажає пережовувати їжу, слід стимулювати крихітку до жування.
2
Не варто чекати появи перших зубів у дитини, щоб познайомити його з більш щільною їжею. Деякі продукти він зможе пережувати яснами. Ви можете дати малюкові сухарик або сушку. Дитина буде тягнути продукт в рот, розсмоктувати його, спробує надкусити, а значить, задіє язичок, губки, щелепи.
3
Купуйте готові продукти дитячого харчування, що відповідають віку вашого малюка. Для кожного віку в дитячих консервах використовуються продукти різної щільності. Важливо вчасно перейти на більш щільні пюре і каші, містять невеликі грудочки.
4
Припиніть готувати протерті страви взагалі, якщо вашій дитині вже рік або більше, а він ще не жує. Пропонуйте йому тільки тверду їжу. Якщо дитина відмовляється їсти, не йдіть у нього на поводу, проявіть наполегливість. Ви можете піти на хитрість і залишити йому продукти для перекусу в доступному місці, коли малюк по-справжньому зголодніє, він почне їх їсти без вмовлянь.
5
Спробуйте зацікавити малюка, якому вже є рік, жувальним мармеладом або зефіром. Якщо він побачить це у вас, напевно його зацікавить, що ж таке ви їсте. Поділіться з ним солодкістю, але спочатку постарайтеся пояснити як правильно її пережовувати.
6
Садіть дитини за спільний з вами стіл, нехай пробує шматочки «дорослої» їжі. Можливо, малюка приверне яскравий салат, і він сам зажадає, щоб поділилися і з ним. Адже дітям завжди цікаво все нове, до того ж вони люблять наслідувати дорослим.
В дитинстві харчування дитини складає виключно молоко. Причому краще всього, якщо це буде материнське молоко. В цей період воно необхідне для підтримки дитячого імунітету. Але по мірі росту дитини рідкої їжі йому починає не вистачати. Спочатку для малюка потрібно прикорм у вигляді різних пюре, а потім відбувається поступовий перехід до твердих продуктів. Але як це зробити правильно, щоб не травмувати ще не зміцнілий дитячий організм, його травну та інші системи. Як грамотно привчити дитину до твердої їжі?
Інструкція
1
Перш, ніж переходити до твердих продуктів, слід привчити дитину до всіляких пюре. Ні в якому разі не допускайте різкого переходу від молока до твердих продуктів харчування. Це може спровокувати, наприклад, нетравлення.
2
Будь-які зміни способу життя, зокрема і зміна харчування, вимагають поступовості. Ні в якому разі не практикуйте перехід на тверду їжу за один день чи навіть за тиждень. Це повністю порушить роботу всіх внутрішніх органів дитини і може привести до серйозних розладів і захворювань.
3
Тверду їжу починайте вводити в раціон дитини потроху. Наприклад, в обід можна поряд з пюре дати дитині шматочок твердої їжі. Потім ще трохи на вечерю. А ось меню на сніданок поки краще не чіпати. Його слід змінювати в останню чергу, тому що після сну всі органи дитини працюють ще не в повну силу.
4
З кожним днем змінюйте співвідношення твердої і рідкої їжі дитини в сторону збільшення першою. Це допоможе забезпечити безболісний перехід на тверді продукти.
5
Не перевантажуйте дитячий організм. При переході до твердих продуктів постарайтеся не перестаратися. Пам'ятайте, дитині, як і дорослій людині, потрібні розвантажувальні дні. Не змушуйте працювати на межі можливостей його ще молоді органи. Все має йти на користь, але не через силу.
6
Не забувайте про вітаміни. Будь-яка їжа дитини повинна бути корисною, містити необхідні для його росту і розвитку вітаміни і мінеральні речовини.
7
Незайвим буде, якщо ви в перервах між їжею будете давати малюкові яблучко, моркву і т.д. Це не тільки допоможе привчити дитину до твердої їжі, а й стимулюватиме його жувальний рефлекс, а також допоможе в прорізуванні зубів.
8
Якщо в комплексі поєднувати всі рекомендації і не забувати про ті речовини, які можуть викликати у маленької дитини алергію, і не захоплюватися продуктами, їх що містять, то привчити дитину до твердої їжі вийде досить швидко і без проблем з травленням.