Як зробити шнур.

Бісерні шнури часто служать основою для кольє, сережок і браслетів. З орнаментом або однотонні, сплетені в хитромудрий візерунок або просто намотані в кілька разів навколо шиї, товсті або тонкі, ці прикраси надають зовнішності вишуканість і приваблюють своєю неординарністю. Головний ресурс для виготовлення шнура - терпіння майстра.
Вам знадобиться
 • Бісер різних кольорів;
 • Дві тонкі голки для бісеру;
 • Міцні нитки (лавсан);
 • Застібка.
Інструкція
1
Одягніть голки на два кінці нитки довжиною близько 60-70 см. На одну голку наберіть чотири бісеріни і простягніть до середини нитки.
2
Другий голкою пройдіть крізь останню набрану бісерину, щоб вийшов квадрат (або «хрестик»).
3
На першу нитку знову наберіть дві бісеріни. На другу надіньте одну і пройдіть крізь останню бісерину першої нитки, щоб вийшов другий квадрат. При цьому вийде три ряди, в кожному з яких бісеріни дивляться отворами в одному напрямку.
4
Сплетіть в цій техніці ланцюжок потрібної довжини.
5
На останньому «хрестику» наберіть на другу голку одну бісерину, на першу дві. Пройдіть першої голкою крізь бісерину на другий голці, щоб вийшов «поворот».
6
Наберіть на другу голку три бісеріни. Першою голкою пройдіть крізь останню бісерину, вийде черговий «хрестик».
7
Одягніть на першу голку дві бісеріни. Другу проденьте крізь бісерину з набраної ланцюжка і крізь останню бісерину першої голки. Вийде, що ви приплели два квадратика збоку від первісної ланцюжка.
8
Повторюйте операцію, міняючи голки місцями. Сплетіть продовження ланцюжка. На останньому квадратику зробіть поворот, як в п'ятому кроці інструкції.
9
Сплетіть третій ряд квадратиків.
10
З'єднайте крайні ряди ланцюжка нової ниткою спочатку на середину нитки наберіть бісерину, першої голкою пройдіть бічну бісеринку нижнього квадратика з одного боку. Другий голкою пройдіть в бічну бісерину дзеркально. На першу нитку надіньте бісерину, пройдіть її другий голкою. Пройдіть бічні бісеринки крайніх квадратиків.
11
Продовжуйте нанизувати по одній бісеринці і проходити крізь краю ланцюжка, закругляя її до кінця. Кінці ниток сховайте.
12
Візьміть одну голку і, залишивши кінчик 10-15 см., Пройдіть крізь одну з бісерин, смотрящих отвором вздовж шнура. Закріпіть нитку, пройшовши ще раз. Надіньте нову бісерину і пройдіть в наступну бісерину квадратика. Ще одну нову бісерину і в наступну бісерину квадратика. Так до кінця шнура.
13
Виконайте те ж саме з трьома іншими сторонами шнура, щоб надати його формі твердість і «квадратность» в перерізі. Кінці ниток сховайте, вплітаючи в бісеріни.
14
Пришийте застібки. Можете носити як браслет (якщо ланцюжок коротка) або як намисто, намотавши на шию.
Зверніть увагу
Коли нитка закінчується, прив'язуйте нову ткацьким узлом.Делайте перерви через кожні 30 хвилин роботи. Давайте відпочинок очам.
Обв'язування шнура гачком дозволяє швидко і ефектно декорувати трикотажні або плетені вироби. Витончена облямівка для манжет і комірів, елементи ірландського мережива («шнур бурдон»), бретелі і ремінці - ось тільки невелика область застосування цього оригінального виду рукоділля. За допомогою мотка мотузки, клубка ниток і гачка можна створити навіть цільну річ - пляжну сумку або капелюх.
Вам знадобиться
 • - шнур;
 • - ножиці;
 • - нитка по довжині шнура;
 • - гачок;
 • - голка;
 • - папір;
 • - олівець;
 • - сантиметр.
Інструкція
1
Приготуйте основу для обв'язки потрібної довжини і товщини. Залежно від щільності майбутнього виробу, ви можете використовувати кілька складених разом вовняних ниток, капронову шнур або звичайну білизняний мотузок. Нитки для обрамлення вибирайте точно в тон, щоб елементи склали цільну облямівку.
2
Спробуйте обв'язати шнур простими стовпчиками без накиду. Потренуйтеся на шматку непотрібної мотузки. Для початку прикладіть до одного кінці основи робочу нитку і проколіть шнурок в цьому місці стрижнем гачка.
3
Візьміть нитку і протягніть першу петлю через товщу мотузки. Що залишився нитяний «хвостик» складіть довгою петлею і обв'яжіть його спільно зі шнуром-основою.
4
Дійте в такій послідовності: обхопіть мотузку гачком, сформуйте нову петлю; введіть інструмент в обидві утворилися нитяні дужки і сформуйте перший стовпчик без накиду. Продовжуйте обв'язувати шнур до кінця відрізка потрібної довжини.
5
Перед вами - перший ряд стовпчиків без накиду. Залежно від вашої задумки, він може стати готової обв'язкою (ручка сумки, елемент шнура бурдон і т.д.) або основою для подальшого декору вироби. Приміром, зробіть з нього бретельку пляжного сукні (топа) або в'язаного купальника.
6
Переверніть мотузку, «одягнену» в нитяні петлі, і починайте другий ряд обв'язки. Виконуйте послідовні чергування: 2 повітряні петлі; 2 стовпчики з накидом і 1 простий стовпчик без накиду. У вас повинна вийти гарна тасьомка на щільному (але гнучкій і м'якій) каркасі.
7
Моток мотузки середнього діаметру може стати основним матеріалом для виготовлення оригінального виробу ручної роботи. Ви будете обв'язувати шнур і одночасно конструювати деталі крою. Потренуйтеся в такому рукоділлі на прикладі пляжної сумки або капелюхи. Перш за все, намалюйте викрійку вироби і виготовте паперові шаблони кожної частини.
8
Зв'яжіть з робочої нитки початкову повітряну ланцюжок невеликого розміру, потім прикладіть між нею і робочої ниткою кінець шнура. Введіть стрижень гачка в першу ланку ланцюга, захопіть нитку і протягніть нову дужку з нитки. При цьому мотузка-каркас повинна виявитися всередині обв'язки.
9
Виконайте наступну петлю, ввівши гачок у другу ланку повітряної ланцюжка. Зробіть стовпчик без накиду.
10
Продовжуйте обв'язувати шнур за зразком кроків №№ 8 і 9. Уздовж каркаса повинні пролягти дві паралельні доріжки-косички з петель - зверху і знизу.
11
Після закінчення ряду прикладіть зверху необвязанний ділянку шнура. Захопіть гачком першу петлю нижчестоящого ряду (верхня доріжка), потім оповте інструментом шнурок. Захопіть робочу нитку і виконайте черговий стовпчик.
12
Робіть обв'язку шнура по готовому зразком, проте в поточному та наступних рядах з'єднуйте ділянки основи один з одним. Одночасно формуйте виріб. Прикладайте витки мотузки до шаблону й відміряйте ділянки потрібного розміру.
13
Після невеликого тренування ви без праці сконструіруете з обв'язаного шнурка боки і ручку сумки, або ж тулію і поля капелюхи. В кінці роботи закріпіть робочу нитку в міцні вузол, обріжте і загніть кінець шнура на виворіт вироби. Закріпіть його вручну потайним швом.
Корисна порада
Щоб кінці синтетичного шнурка не розпустилися в процесі роботи, рекомендується швидко і обережно підпалити їх сірником або запальничкою.