Як лікувати гастрит у собаки.

Гастрит - це роздратування або запалення слизової оболонки шлунка. Він може виникнути через неправильне харчування, проковтування твердих предметів, що ушкоджують слизову шлунка, на тлі вірусної інфекції і т.д. У хворої собаки зазвичай спостерігаються блювота, зниження апетиту, діарея, слабкість, болючість живота. Лікування гастриту залежить від його форми і тяжкості, а також від загального стану тварини.
Інструкція
1
Лікування гастриту в гострій формі включає добову голодну дієту, прийом препаратів для захисту слизової оболонки (ЗАНТАК, квамател, гастроцепин), засобів з антацидних, болезаспокійливу і обволікаючим місцевою дією (альмагель, маалокс, фосфалюгель і т.д.) , протиблювотних (церукал, реглан) або проносних ліків (англійська гірка сіль). Антибіотики слід давати тільки за призначенням лікаря.
2
Для скорочення дефіциту рідини, що виник через сильну блювоти або діареї, собаці можна поставити крапельницю. При високій дегідратації і маленькою масі тварини без неї не обійтися. Ставити крапельницю бажано в умовах стаціонару, фахівці якого зможуть правильно підібрати інгредієнти і обсяг внутрішньовенної інфузії.
3
Спеціальна дієта є важливою складовою лікування гастриту. Годуєте собаку маленькими порціями, легкої та в'язкої їжею - киселями, слизовими відварами, бульйонами, м'ясним фаршем, овочевими супами. Пити давайте тільки теплу воду.
4
Розвиток хронічного гастриту часто пов'язують з його гострою формою. У деяких випадках обидва різновиди захворювання дійсно взаємопов'язані, але не завжди. Важлива умова виникнення хронічного гастриту - тривалий вплив патогенних факторів, що порушують нормальні механізми оновлення слизової шлунка. Лікують хронічний гастрит відповідно до симптомами. При блювоті дають противорвотное, при запорах - проносне і т.д.
5
Хронічний гастрит у собак зазвичай протікає з підвищеним або зниженим вмістом кислоти в шлунковому соку. При підвищеній кислотності у тварини спостерігаються запори, при зниженій - проноси. Для постановки точного діагнозу і призначення лікування необхідно дослідження шлункового соку.
6
Перед годуванням собаці з хронічною формою гастриту рекомендується давати альмагель. Порції їжі повинні бути невеликими і добре подрібненими, дозволені овочеві та м'ясні супи, яйця, кисломолочні продукти, виключаються сирі овочі і фрукти. Обов'язково забезпечте своєму вихованцеві турботу і спокій - це один з найважливіших факторів для одужання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N2mq4HvCrEI