Як обмежити трафік в локальній мережі. Як в керіо заборонити torrent для певних користувачів.

Контролювати трафік - значить управляти доступом користувачів (облік, статистика та моніторинг). Обмеження трафіку включає в себе блокування певних сайтів, швидкість споживання його на вході і виході, а також розклад роботи. Контролювати трафік в локальній мережі можна за допомогою різних програм.
Вам знадобиться
  • - програма User Gate;
  • - Lan2net NAT Firewall.
Інструкція
1
Для обмеження трафіку в локальній мережі встановіть на свій комп'ютер програму Lan2net NAT Firewall. Запустіть її.
2
Встановіть за допомогою програми квоти вхідного і вихідного трафіку, блокуйте небажані сайти, встановіть заборона IP-адрес, які є небажаними. Щоб блокувати сайт, просто додайте в чорний список його URL-адресу.
3
Обмежуйте доступ до сайтів певних тематик. Просто виберіть необхідну категорію з 30 присутніх у списку. Також ця програма допоможе встановити розклад роботи користувачів за часом. При цьому на комп'ютері залишиться можливість відправляти і отримувати пошту і мати доступ до корпоративних порталам.
4
Ведіть підрахунок трафіку, використовуючи Lan2net NAT Firewall. Таким чином можна дізнатися загальний трафік кожного комп'ютера в локальній мережі.
5
Встановіть програму User Gate. Створіть за її допомогою списки заборонених або дозволених імен доменів, IP-адрес. Досить тільки ввести частину рядка URL, щоб дозволити або заборонити доступ на всі сайти, в яких вона присутня. Вкажіть діапазони, призначені для користувачів IP-адрес.
6
Обмежуйте за допомогою User Gate швидкість доступу, визначайте добовий, тижневий або місячний ліміт споживання трафіку для групи або окремо взятого користувача.
7
Встановіть додаток Kerio на свій комп'ютер. Знижуйте швидкість вихідного трафіку і вхідних даних за допомогою модуля Bandwidth Limiter. Для цього задайте значення лімітів для передачі великих обсягів даних вгорі діалогового вікна.
8
Внизу вікна встановлюються значення швидкостей для користувачів, які перевищили ліміт свого трафіку. Щоб обмежити доступ до певних адресами, відкрийте настройки VPN клієнта, знайдіть вкладку IP адреси і вкажіть доступ, до яких з них може мати цей користувач.
Зверніть увагу
Деякі програми вимірюють швидкість в кілобайтах, а не в кілобітах або мегабитах. Тому, прописуючи швидкість в діалоговому вікні, скористайтеся конвертаційною моделлю: 1 KB/s = 8 kbit/s.
Корисна порада
Пам'ятайте, що оптимальне використання лінії інтернет досягається при встановленні значення 90% від пропускної здатності. Якщо встановити швидкість вище заданої, її не вистачатиме для інших сервісів і додатків, а якщо встановлена швидкість нижче - не використовується повна пропускна здатність лінії.