Як повернути сон.

Біс сонніца - повна або часткова відсутність сну. Найбільш поширені форми порушення - це довготривалий процес засинання або пробудження, яке настає набагато раніше звичайного терміну. Причин патології сну може бути безліч - це перевтома, психічне збудження, всілякі захворювання загального характеру. Якщо причина в захворюванні, необхідно звернутися до лікаря для її усунення. Тим часом, дотримуючись певних правил поведінки, можна цілком впоратися з даною проблемою.
Вам знадобиться
  • - настойка пустирника;
  • - настойка валеріани;
  • - хвойний концентрат;
  • - материнка;
  • - меліса;
  • - м'ята;
  • - шишки хмелю.
Інструкція
1
Виробіть певний ритуал відходження до сну і постійно дотримуйтеся його. Наприклад, провітрити приміщення, прийняти ванну або душ, лягати спати в один і той же час. Зверніть увагу на регулярність відходження до сну і, незалежно від вихідних або святкових днів, вставайте в один і той же час.
2
Якщо заснути не вдається протягом 15 хвилин, слід встати і зайнятися будь нудною роботою - прасуванням, розбором паперів, шаф та ін. Робота повинна тривати протягом 45 хвилин. Потім лягайте і постарайтеся заснути. Якщо протягом 15 хвилин знову не вдалося заснути - вставайте і продовжуйте виконувати будь-яку роботу. Навіть важка форма безсоння здається після 2-3 спроб.
3
Регулярна фізична навантаження - найефективніший спосіб боротьби з застійним збудженням, яке є найбільш поширеною причиною безсоння. Після стресу відразу займіться фізичною роботою - пранням, прибиранням, будь активної фізичної діяльністю. Тим самим можна зруйнувати гормон стресу і заспокоїти нервову систему.
4
Щоб перед сном не мучили тривожні думки, рекомендується приймати настойки собачої кропиви, валеріани по 25 крапель тричі на день. Ефект настає через 2-3 тижні з початку прийому. Корисно пити настій м'яти, меліси, шишок хмелю, насіння конопель та ін.
5
Обмежте продукти з високим вмістом кофеїну - кава, чай, шоколад, тонізуючі напої та ін.
6
Суттєву допомогу надають ванни з хвойним концентратом, настоєм календули, чебрецю, материнки, меліси протягом 10 хвилин перед сном.
Зверніть увагу
Перша ознака депресії - це коли людина швидко засинає з вечора, прокидається серед ночі і починає активно обмірковувати свої проблеми. Якщо такі пробудження стають регулярними, негайно зверніться до лікаря. Прийом більше 10 таблеток на місяць снодійних препаратів викликає звикання до них. Алкоголь не є вирішенням проблеми, сон короткий і неспокійний, так як продукти розпаду етанолу діють збудливо.
Корисна порада
Не можна лягати спати з сисним шлунком, як і з переполненним.Еслі існують проблеми з нічним сном, не варто лягати спати в денний час.