Як самому зробити решітку радіатора. зробити самому екран до батареї.

У багатьох квартирах збереглися старі чавунні радіатори опалення, виглядають вони не дуже естетично і нова фарба тут не допоможе. Екран на батарею можна і купити, але зробити його самостійно швидко і легко для людини, звиклої до ручного інструменту. Матеріал для каркаса - це дерев'яні рейки, які можна купити в будь-якому магазині оздоблювальних матеріалів, а ось з якого матеріалу виготовити решітку , вирішувати вам.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні рейки;
  • - ножівка;
  • - дрібні цвяхи і скоби;
  • - меблева кромка;
  • - праска .
Інструкція
1
Виготовте спочатку каркас для екрану, використовуючи розміри радіатора опалення. Подумайте заздалегідь, чи потрібно вам зробити цю декоративну деталь великий, щоб використовувати її ще й як підставку під різні предмети. Якщо батарея не в ніші, можна зробити екран довгим, використовуючи все вільне місце стіни. Розділіть його на секції, щоб відділення, не зайняті радіатором, використовувати як шафки.
2
З'єднайте розпиляні за розмірами рейки меблевими стяжними гвинтами, попередньо просвердливши отвори в потрібних місцях. Красиво виглядає екран з ніжками. Їх можна купити в магазині меблевої фурнітури і просто прикрутити до нижньої рейці.
3
Тепер до готового каркасу вже можна прикріплювати решітку. Зробіть її з меблевої кромки. Колірна гамма таких виробів досить широка, щоб можна було підібрати відтінок під меблі або обробку інтер'єру. Кромка пластична, тонка, міцна і теплостійка. З неї дуже просто сплести решітку для екрану радіатора.
4
Спробуйте зробити однакові ромбики зі смужок кромки. Наріжте однакові відрізки матеріалу і прибийте їх не до кінця маленькими гвоздиками до верхньої рейці каркаса. Відстань між смужками повинно бути однаковим. Менше проміжок - решітка вийде більш щільна, більше - виріб вийде ажурним. Смужки сплітається через одну в різних напрямках. Закріпіть на протилежній і бічних сторонах гвоздиками або меблевими скобами.
5
Щоб надати решітці жорсткість, прогрійте її злегка праскою з лицьового боку. Клей на виворітного стороні розм'якшиться, і кромки надійно склеяться між собою, утворивши жорстку конструкцію.
6
Замість меблевої кромки можна використовувати смужки льону або іншого матеріалу, мотузки або тасьму. Для кімнати дівчинки візьміть мереживо, а для «металіста» - ланцюжки.
7
Грати можна виготовити і з ниток, змочених клеєм ПВА. Суворі нитки натурального кольору прекрасно впишуться в еко-стиль. На аркуші пластику змащеного олією відзначте розмір виробу, нитки витягайте через флакон з клеєм і формуйте решітку потрібної вам форми. Висохлу деталь приклейте до каркаса або прикріпіть меблевими скобами.