Як аналізувати інформацію.

Здатність до логічного і точному аналізу надходить інформації - не просто корисне, але і необхідне вміння. Якщо ви не будете аналізувати все, що знаходиться навколо, кожну ситуацію, ви не зможете об'єктивно сприймати картину того, що відбувається з вами. Існує кілька методів аналізу, які можна використовувати як по-окремо, так і разом.
Інструкція
1
Перевіряйте інформацію , з якою пов'язано прийняття важливого рішення. Звичка аналізувати, що відбувається не тільки дозволить вам уникнути багатьох помилок, але і сприятиме тому, що ви почнете помічати вигідні для себе випадки і з блиском знаходити вихід з важких ситуацій. Зрозумійте, що не варто довіряти одним словами, потрібно шукати їх підтвердження у фактах. Умійте знаходити виверти в словах чи діях інших людей. Навчіться помічати в загальному потоці інформації, що надходить відмовки і відмашки. Якщо ви, до того ж, зможете розпізнати брехню, витікаючу від людини, ви не потрапите в його пастку, розставлену для вас. Користуйтеся кількома джерелами для перевірки інформації. Не варто довіряти одному каналу інформації. Зверніться до другого, третього і так далі по мірі необхідності. Звичайно, це не повна гарантія правдивості інформації, але, проаналізувавши таким чином повідомлення, ви маєте більше шансів наблизитися до істини.
2
Використовуйте наукові методи аналізу інформації. Одним з них є метод зіставлення даних. Для його застосування спочатку вам потрібно згрупувати дані, наприклад, можна звести їх в таблицю. При її складанні по вертикалі розташуйте варіанти вирішення досліджуваного питання, по горизонталі же вкажіть джерела даних. Там, де перетинаються рядки і стовпці, впишіть зміст повідомлення. Обов'язково включіть в таблицю всі дані, які у вас є. Тоді аналіз вийде найбільш об'єктивним. Потім визначте вагові коефіцієнти для кожного повідомлення, тобто його важливість. Потім вам слід об'єднати дані, які відносяться до кожного рішення, і визначити ймовірність істинності повідомлення. Тепер вам залишається тільки порівняти з встановленими заздалегідь пороговими значеннями, які вибираються на основі наявного досвіду.
3
Скористайтеся іншим методом аналізу, який називається методом фільтрації даних. Його сутність в ухваленні рішення на основі зіставлення вхідних даних і комплексу незалежних ознак з прописаним заздалегідь вагою. Майте на увазі, що зміст варіантів вам потрібно сформулювати загодя, а аналіз вхідних даних ви будете проводити за готовими ознаками. Спочатку розчленували вхідну інформацію по параметрам фільтра. Далі вам потрібно зіставити їх з параметрами фільтра і вивести оцінку достовірності вагових коефіцієнтів. Тепер об'єднаєте дані, порівняйте з порогом і прийміть рішення по ситуації.