Як в Лінуксі подивитися.

Переходячи на використання операційної системи Linux, користувач бажає, щоб файли всіх форматів, до яких він звик, можна було переглядати, а іноді й редагувати і в новій для нього ОС. При цьому користувач стикається з проблемою визначення додатки для роботи з тими чи іншими форматами файлів.
Інструкція
1
Перше питання, яке виникає перед початківцям користувачем - чим відкривати файли форматів DOC і DOCX. Для цього у великих дистрибутивах скористайтеся програмним пакетом OpenOffice.org або LibreOffice, а в невеликих - редактором Abiword. Можна також поставити закритий, але безкоштовний пакет IBM Lotus Symphony. При наявності широкосмугового і безлімітного підключення документи цього формату можна переглядати і редагувати прямо в браузері, використовуючи служби Google Docs і Microsoft Office Web Apps.
2
Файли форматів XLS і XLSX відкривається всіма перерахованими вище програмами, крім Abiword. Також для роботи з ними можна поставити програму Gnumeric. Як і Abiword, вона вельми вимоглива до ресурсів.
3
Для перегляду аудіо- та відеофайлів в більшості дистрибутивів Linux вже є програвач Mplayer. Він сумісний з безліччю форматів, але погано справляється з програванням потоків інтернет-радіостанцій. Якщо вам необхідно їх слухати, скачайте і встановіть ще один програвач - Real Player. Через нього ж можна слухати і локальні аудіофайли.
4
Щоб переглядати файли графічних форматів, можна скористатися будь-яким з наявних у системі браузерів. Для цього просто помістіть в адресний рядок повний шлях до файлу, який ви бажаєте побачити. Також для цього підходить консольна утиліта display, але вона є не у всіх дистрибутивах. Редагування зображень здійснюйте, використовуючи пакет Gimp або невелику програму Mtpaint.
5
Документи формату PDF в Linux можна переглядати звичної користувачам Linux програмою Adobe Reader. Якщо ваша машина занадто повільна, скористайтеся більш компактною утилітою XPDF. Прямо в браузері переглядати такі документи можна за допомогою служби Google Docs. А невеликий пакет DjView дозволить вам не розлучатися після переходу на Linux з можливістю перегляду документів формату DJVU.
6
Тим, кому доводиться переглядати файли, створені в різних САПР, необхідно встановити безкоштовну версію програми QCAD. Іноді вона в дистрибутиві вже є. Просіть авторів креслень перед відправкою файлів вам конвертувати їх у формат DXF, і ви з великою ймовірністю зможете з ними ознайомитися.