Як вибрати цегла.

На даний момент за способом виробництва можна виділити два види цегли : силікатна і керамічна. Однак існують безліч поєднань розмірів і форм. А крім того, поверхня цегли відрізняється між собою за своїм кольором, фактурі.
Вам знадобиться
  • - рекламні буклети з прайсом;
  • - комп'ютер з виходом в інтернет;
  • - телефон.
Інструкція
1
Вирішіть, для яких цілей вам потрібна цегла, тому як різні види цього будівельного матеріалу володіють різними властивостями. Так, наприклад, червона цегла універсальний. З нього можна звести фундамент, стіну або піч; тоді як біла силікатна цегла руйнується при впливі високої вологості, вогню і т.д. Тому його не можна використовувати для будівництва несучих опор будівель, а також для димоходів, камінів і печей.
2
При виборі цегли зверніть увагу на його технічні характеристики, а в першу чергу на здатність чинити опір деформацій. Показником міцності є марка, яка на товарі позначається великою буквою «М» з цифрами. Це цифрове значення відображає навантаження, яку здатний винести цегла на один квадратний сантиметр. Наприклад, марка 150 свідчить про те, що даний продукт здатний витримати 150 кг на 1 см2.
3
Не забудьте про другу важливу характеристику - морозостійкість. Вона вимірюється в циклах і позначається «Мрз» або заголовної латинською літерою F. Будьте уважні, при покупці товару обов'язково подивіться даний показник, тому що цегла з більш низькою вартістю може мати морозостійкість в 15 або 25 циклів, а для північних і центральних регіонів краще, щоб після позначення «Мрз» стояла цифра більше 35.
4
Вибираючи червона цегла, намагайтеся, щоб в ньому не містилося шматочків негашеного вапна, інакше з часом він почне руйнуватися. Виявити такі включення досить просто: подивіться на скол цегли - його структура повинна бути однорідною, без білих точок. Також не беріть недопалену цеглу, тому що він не володіє необхідною термостійкістю і нестійкий до вологи. Відрізнити такий продукт ви зможете по гірчичного кольору й характерному глухому звуку при ударі (якісний цегла дзвенить). Перепалені цеглини годяться для використання в будівництві тільки тоді, коли у них чорна серцевина і не порушена форма.
Зверніть увагу
Не забудьте попросити продавця показати вам сертифікат відповідності на цеглу.
Корисна порада
Можете сміливо вибирати цегла будь-якого відтінку, так як колір глини не впливає на якість кінцевого продукта.Імейте на увазі: чим більше порожнеч в цеглі, тим він тепліше. Подвійна цегла дозволяють економити на розчині і скорочують час кладки.