Як лікувати щитовидну залозу.

Проблема щитовидної залози, стала актуальною в останнє десятиліття. Люди різко відчули неповноцінність харчування, яке викликає розлад гормонального фону і викликає дисфункцію щитовидної залози. Практично всі вікові категорії, піддаються цих порушень, які тягнуть за собою більш серйозні захворювання у вигляді зоба.

Поширена думка, що порушення функції щитовидної залози викликані нестачею йоду. Що ж від частини, це, правда, хоча загальний гормональний фон формується куди складніше, ніж просто йодом. Проте, в якості профілактики цього захворювання, можна використовувати регулярне нанесення йодової сітки на корінь шиї. Використання профілактики, куди більш раціонально, однак, як правило, питання лікування стає з появою захворювання. Народна медицина пропонує масу можливостей, щоб лікувати щитовидну залозу. Нижче наведено кілька дуже ефективних методік.Методіка перша. Лікування грунтується на використанні льняного масла. Слід приймати по ложці олії тричі на день, за півгодини до їди. Даний засіб допомагає навіть на етапах розвитку зоба і дозволяє домогтися разючих результатов.Методіка друга. Лікування засноване на використанні перстачу білою. Це рослина надзвичайно ефективно при будь-яких захворюваннях ендокринної системи. Народна медицина радить використовувати спиртову настоянку цієї рослини. Для настоянки використовують кореневище рослини. Настоянку приймати по 20 крапель за півгодини до їди, три рази на день. Терапія не повинна тривати більше місяця, тому її потрібно переривати і в разі потреби повторювати. Методика третя. Лікування засноване на використанні маточного молочка, прополісу і перги. Всі ці продукти життєдіяльності бджіл містять ряд мікроелементів, які необхідні для нормального функціонування організму. Крім того, вони засвоюються організмом людини. Близько 20 р обраного засоби (перга, прополіс, молочко) покласти під язик і тримати близько півгодини. Пергу і прополіс можна пожувати, молочко, зрештою, проглотіть.Методіка четверта. Лікування засноване на вживанні певних ягід і фруктів. До таких належать, хурма, суниця, фейхоа. Фрукти краще їсти свіжими і чим більше, тим краще. Тим не менше, краще стежити за сезонністю фруктів, і не купувати їх поза сезоном. На сьогодні є маса варіантів, щоб лікувати щитовидну залозу, однак варто звертати особливу увагу на ваше особисте сприйняття тих чи інших речовин. Будьте акуратні, будьте здорові, удачі вам.

Щитовидна залоза відіграє дуже велику роль. Гормони, вироблювані нею, регулюють обмін речовин, а також безпосередньо впливають на ріст і життєдіяльність різних органів. Якщо ж функція щитовидної залози серйозно порушена, справа може дійти до інвалідності. Як лікують захворювання цієї залози?

Медичні методи лікування щитовидної залози

Навіть незначний збій в роботі щитовидної залози призводить до зміни гормонального фону, і як наслідок - до різних захворювань. На жаль, практично всі хвороби, пов'язані з цією залозою, на ранніх стадіях розвиваються безсимптомно, не заподіюючи людині дискомфорту. Тому він не звертається до лікаря доти, поки щитовидна залоза не почне помітно збільшуватися в розмірах. А на цій стадії вилікувати хворобу вже набагато складніше. Тому треба запам'ятати непрямі ознаки того, що з щитовидною залозою можуть бути проблеми. Це, насамперед, погіршення пам'яті, швидка стомлюваність, слабкість, апатія. Також до симптомів можна віднести підвищену дратівливість, нервозність без об'єктивних причин, надмірну сухість шкіри, ламкість нігтів і волосся. У дорослої людини може бути відзначено зниження лібідо. У дітей при проблемах з щитовидною залозою виникає гіперактивність, нервозність, можливо прояв агресії. Хоча такі ж ознаки можуть бути викликані і іншими причинами, слід звернутися до лікаря-ендокринолога і перевірити щитовидну залозу.
У найбільш важких випадках доводиться видаляти частину залози або всю її повністю.
Сучасна медицина використовує два основних методи лікування хвороб щитовидної залози: терапевтичний і хірургічний. Пацієнту призначають або гормональні препарати, або препарати з високим вмістом йоду (при зниженій функціональності залози).

Як можна лікувати щитовидну залозу в домашніх умовах

Якщо щитовидна залоза працює недостатньо продуктивно, необхідно вводити в свій раціон продукти, багаті легкозасвоюваним йодом. Це, насамперед, морська капуста, фейхоа, чорноплідна горобина (аронія), волоські горіхи. Фейхоа і чорноплідна горобина можна вживати як в чистому вигляді, так і в суміші з цукровим піском.
Корисно також вживати замість звичайної кухонної солі йодовану сіль.
При такому діагнозі, як гіперфункція щитовидної залози (зобі), може добре допомогти відвар перстачу сріблястою. Для його приготування необхідно 1 столову ложку сухої трави залити склянкою окропу, тримати на слабкому вогні приблизно 2-3 хвилини. Потім припинити нагрівання і наполягати відвар 2 години. Після проціджування приймати засіб необхідно 4 рази на день по 50 мілілітрів. Щодня потрібно готувати свіжу порцію. Курс лікування повинен становити не менше 45 діб.