Як в Excel пронумерувати.

У табличному редакторі Microsoft Office Excel є нумерація рядків - ці числа можна бачити лівіше самої таблиці. Однак ці номери використовуються для позначення координат осередків і на печатка не виводяться. Крім того, початок створеної користувачем таблиці не завжди поміщається в саму першу клітинку колонки. Для усунення таких незручностей в таблиці доводиться додавати окремий стовпець або рядок і заповнювати його номерами. Робити це вручну в Excel не потрібно.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel версій 2007 або 2010.
Інструкція
1
Якщо пронумерувати треба дані у вже існуючій таблиці, в структурі якої для цього не передбачено колонки, її доведеться додати. Для цього виділіть стовпчик, перед яким повинні стояти номера, клікнувши його заголовок. Потім клацніть виділення правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню команду «Вставити». Якщо номери треба розмістити горизонтально, виділіть рядок і через контекстне меню додайте порожній рядок.
2
Введіть першої та другої номера в початкові осередки виділеного для нумерації шпальти чи рядки. Потім виділіть обидві ці осередки.
3
Наведіть курсор миші на правий нижній кут виділеної області - він повинен змінитися, з рельєфного плюса стати плюсом чорним і плоским. Коли це станеться, натисніть ліву кнопку миші і тягніть кордон виділення до самої останньої клітинки нумерації.
4
Відпустіть кнопку миші, і Excel заповнить номерами всі виділені цим способом осередки.
5
Описаний спосіб зручний, коли пронумерувати потрібно відносно невелике число рядків або колонок, а для інших випадків краще використовувати інший варіант цієї операції. Почніть з введення номера в перший осередок створеної рядка або колонки, а потім виділіть її та розкрийте список, що випадає «Заповнити». На вкладці «Головна» в меню табличного редактора він поміщений в групу команд «Редагування». Виберіть у цьому списку команду «Прогресія».
6
Задайте напрям нумерації, поставивши відмітку напроти пункту «по рядках» або «за стовпцями».
7
У секції «Тип» виберіть спосіб заповнення клітинок номерами. Звичайної нумерації відповідає пункт «арифметична», але тут можна встановити і збільшення номерів у геометричній прогресії, а також задати використання декількох варіантів календарних дат.
8
Для звичайної нумерації залиште в полі «Шаг» значення за замовчуванням (одиницю), а якщо номери повинні збільшуватися з іншим приростом, введіть потрібне значення.
9
В полі «Граничне значення» вкажіть номер останньої клітинки, яка повинна бути пронумерована. Після цього натисніть OK, і Excel заповнить колонку або рядок номерами відповідно до заданими параметрами.