Як вибрати спеціалізацію.

У випускників шкіл нерідко викликає занепокоєння їх подальша доля. Багато хлопців не можуть самостійно вибрати майбутню спеціальність, особливо якщо вони талановиті відразу в декількох областях. Хтось прислухається до думки батьків, але вибір дорослих далеко не завжди правильний. Як же слід чинити в такій ситуації?
Вам знадобиться
  • Тести на профорієнтацію.
Інструкція
1
Постарайтеся задовго до випускних іспитів визначити свою майбутню спеціалізацію та навчальний заклад, в якому ви станете осягати всі премудрості обраної справи. Для цього неквапливо й грунтовно постарайтеся пригадати, про яку професію ви мріяли в різні роки життя. Для цього візьміть чистий аркуш паперу. Випишіть в один стовпчик всі спеціальності, які вам цікаві, а в іншій - ті, якими ви б не хотіли займатися ні за яких обставин. Коли ваша фантазія вичерпається, попросіть всіх членів своєї родини, а також друзів, які добре знають вас, ознайомитися зі списком і уважно проаналізувати його. Можливо, люблячі вас люди зможуть дати слушні зауваження та рекомендації.
2
Пройдіть кілька різних тестів на профорієнтацію в інтернеті. Також недаремного придбати хоча б одну книгу, написану психологом, про підводні камені у виборі професії. В кінцевому результаті у вас повинна виникнути доволі чітка картинка, що стосується сфери застосування, в якій ви зможете досягти найкращих результатів. Крім того, ви зрозумієте, яких професійних галузей вам варто уникати, щоб уберегтися від образливих промахів і нервових потрясінь.
3
Не нехтуйте всілякими способами самовизначення. Наприклад, почніть вивчати астрологію і соціоніку. Це дозволить вам дізнатися багато цінної інформації про себе. Аналізуючи гороскоп народження, ви зможете зрозуміти, які професії посприяють виконанню кармічну місію. А соціоніка цікава тим, що вона вкаже на багато спеціальностей, якими успішно займаються представники вашого типу інформаційного метаболізму.
4
Спробуйте прислухатися до себе, усвідомивши, чого від життя хочете саме ви. Звільнитеся від нав'язаних суспільством бажань. Вірте в себе і в свою мрію, навіть якщо інші люди втратили віру в вас. Подумайте, з чим має бути пов'язана ідеальна робота, на яку ви зможете щодня приходити в прекрасному настрої. Вирішіть, ближче вам точні або гуманітарні науки, чи хочете ви в процесі трудової діяльності взаємодіяти більше з людьми, ніж машинами або навпаки. Одним словом, обрисуйте для себе бажані перспективи і направте всі свої сили на досягнення поставлених завдань.
Зверніть увагу
Поставтеся максимально серйозно і відповідально до вибору спеціалізації, щоб не втратити час, гроші і себе.