Як швидко охолодити воду. чи можна охолодити кавун у воді.

Мабуть, немає більш ефективного засобу проти спраги, ніж склянку чистої, прохолодної води. Особливо актуальною ця проблема стає влітку, з настанням виснажливої спеки, коли необхідно отримати велику кількість прохолодної води в досить короткі терміни. Існує кілька варіантів швидкого охолодження води в домашніх умовах і на природі.
Вам знадобиться
 • - холодильник;
 • - лід;
 • - х/б рушник;
 • - сіль;
 • - пластиковий таз;
 • - керамічні або скляні чашки.
Інструкція
1
Найпопулярнішим засобом охолодження напоїв вдома і на дачі є холодильник. Помістіть ємність з водою в холодильну камеру і тримайте її там до тих пір, поки рідина не охолоне. Чим менше об'єм тари, тим швидше охолоне вода. Для прискорення процесу скористайтеся морозилкою. Однак потрібно стежити, щоб вода не перетворилася на лід. Не рекомендується ставити в холодильник дуже гарячу воду , оскільки вона може вивести техніку з ладу.
2
Досить швидко остигає рідина, вміщена в посуд з льодом. Наповніть пластиковий таз льодом і опустіть в нього пляшку з водою. Вона охолоне протягом півгодини.
3
Якщо під рукою немає ні льоду, ні холодильника, спробуйте наступне. Візьміть широке бавовняну рушник і рясно намочіть його міцним сольовим розчином. Оберніть цією тканиною пляшку з водою і поставте її туди, де є протяг. Чим сильніше вона буде обдуватися вітром, тим швидше охолоне рідину. Точно так само можна охолодити кавун чи диню, які довго пролежали на сонці.
4
Дуже часто для термінового охолодження напоїв на природі використовуються найближчі водойми. Для цього занурте пляшку з рідиною в річку або ставок, попередньо подбавши про те, щоб вона не спливла. Її можна погіршити, прив'язавши який-небудь вантаж або просто помістити в поліетиленовий пакет, прив'язаний до палиці на березі. Замість водойми можна покласти пляшку у звичайне відро, наповнене водою низької температури. Однак час охолодження при цьому істотно збільшиться.
5
Для того щоб остудити невелику порцію гарячої води, візьміть дві невеликі керамічні Чи скляні чашки з товстими стінками. Переливайте рідину з однієї в іншу до тих пір, поки вона не досягне потрібної температури. Таким способом можна остудити 200 мл води всього за кілька хвилин.
Пиво - ідеальний напій для великої вечірки в спекотну літню пору. І чим більше масштаби наміченого святкування, тим гостріше постає перед господарями необхідність не тільки охолодження великої кількості пива, але і підтримки його в прохолодному стані протягом тривалого часу.
Вам знадобиться
 • - холодильник;
 • - річка або озеро;
 • - мотузка;
 • - пакети з льодом;
 • - ванна;
 • - сумка-холодильник.
Інструкція
1
Найпростіше поставити необхідну кількість пива в холодильник заздалегідь і діставати його звідти у міру потреби. Однак далеко не у всіх розміри кухонного агрегату дозволяють охолодити більше пари пляшок одночасно, до того ж, часто перед святкуванням холодильні полки вже виявляються забитими підготовленими напередодні закусками, і доводиться шукати інше рішення.
2
Замінити холодильник допоможе звичайнісінька ванна. Буде непогано, якщо ви зможете заздалегідь придбати кілька упаковок вже готового льоду або наморозили його самостійно. Краще, якщо лід буде представляти собою відносні великі шматки, крижана крихта розтане дуже швидко, і толку від її вживання буде мало.
3
Відкрийте кран з холодною водою і спустіть перші кілька літрів, поки вона не стане дійсно холодною. Закрийте злив ванни, наберіть стільки води, щоб та покривала стоять в ній пляшки мінімум наполовину. Зверху розсипте заздалегідь підготовлений лід. Слідкуйте за температурою пива. Якщо та раптом почне підвищуватися, додайте у ванну нову порцію холодної води або льоду.
4
Якщо ж компанія вибирається для святкування якої-небудь події на природу, завдання охолодження пива ускладняться, але лише на перший погляд. Для невеликого пікніка цілком достатньо буде великий сумки-холодильника, в яку крім пива потрібно буде покласти парочку спеціальних заморожених акумуляторів.
5
Для масштабної вечірки охолоджувати пиво найкраще в прилеглому водоймі. Навіть у найспекотніший день температура води буде нижче температури навколишнього повітря. Єдине, про що вам доведеться подбати - збереження вашого напою. Щоб сумку або ящик з пляшками не віднесло течією від берега, утяжелить їх за допомогою каменів або мішків з піском. Буде дуже непогано, якщо у вашому багажі виявиться мотузка, прив'язавши нею дорогоцінний напій до зростаючого на березі дереву або чагарнику, ви зможете залишатися впевненим, що охолоджуватися пиво не втече в глибини водойми.