Як взимку вкривати рослини.

Для багатьох садових рослин перепади температур, надмірна вологість, морозні вітру є справжнім випробуванням. Тому укриття на зиму залишається єдиною гарантією запобігання посадок від вимерзання.
Вам знадобиться
  • - торф, тирса, стружки;
  • - водонепроникний матеріал;
  • - мотузка.
Інструкція
1
Допоможіть рослинам піти у стан спокою. Для цього з середини літа перестаньте підгодовувати їх азотними добривами, які стимулюють ріст. Використовуйте підгодівлю, яка містить фосфор і калій.
2
Восени кору фруктових та декоративних дерев побілите. Тим самих обережете її від опіків і морозобоин. Крім цього, захистіть свої посадки від гризунів, замотавши стовбури рогожаною або нетканим матеріалом.
3
Після настання холодів багаторічні трав'янисті рослини, коріння молодих дерев укрийте торфом, тирсою, тріскою, стружками, сухими листям. Намагайтеся уникати мульчування соломою, так як в ній можуть оселитися гризуни.
4
Для зимового укриття троянд, морозостійких сортів винограду, Кліматіс і т.д. можете використовувати землю. Підготовку почніть ще ранньої осені. Обріжте кінці пагонів. Це треба зробити для дозрівання їх кори. З встановлення холодів, засипте кущі грунтом на висоту до 40 см.
5
Як захист для теплолюбних рослин, як варіант, використовуйте повітряно-сухий спосіб. Між рослин поставте невеликі чурбачки, на них покладіть настил з дощок, насипте шар тирси, сухого листя і т.п. На завершення розстеліть водонепроникний матеріал. Не забудьте зробити віддушину, щоб рослини не задихнулися.
6
Щоб уберегти від вимерзання декоративні чагарники, такі як сортовий бузок, актинідію, жимолость і т.п., пригніть їх пагони до землі і засипте снігом. Розлогі кущі, наприклад, деревовидного півонії, самшиту і т.д., спочатку зв'яжіть мотузкою, потім обмотайте мішковиною і тільки потім укрийте ялиновими гілками. Врахуйте, що для ламких рослин (молоді ялинки, рододендрони та інші) краще виготовити спеціальний каркас, який потім обмотати мішковиною і закрити лапником.
7
Для створення навісів над рослинами в малосніжні зими використовуйте непропускающіе вологу і повітря матеріали: лінолеум, руберойд, поліетиленову плівку та інші. А сніг, що випав на майданчики, міжряддя, доріжки, збирайте і додатково утепляйте їм кам'яні гірки, посадки багаторічників, пристовбурні круги дерев і чагарників.
Корисна порада
Не влаштовуйте укриття заздалегідь. Зачекайте, поки нічна температура повітря встановиться на рівні 5-10 градусів морозу (приблизно десь в середині листопада) і промерзне верхній шар ґрунту. Цим ви загартуйте рослини і збережіть їх від випрівання.