Як вручити лист. Як написати рекомендований лист з повідомленням.

Коли потрібно направити адресату офіційні документи: заяву, претензію, копію позовної заяви та інші, - кореспонденція є не просто важливою, а юридично значимої. Щоб вручення відбулося з точки зору закону, необхідно дотримати певну процедуру.
Інструкція
1
Складіть документ, який будете направляти одержувачу, у двох примірниках. Один з них повинен залишитися у вас.
2
Якщо є така можливість, доставте документ особисто. Вручення зробіть безпосередньо одержувачу або його уповноваженому представнику. Повноваження представника можуть засвідчуватися довіреністю або слідувати із закону. Кореспонденцію, адресовану приватній особі, надійніше вручати йому самому під розписку. Якщо ви передаєте документи юридичній особі, зробіть це через секретаріат або канцелярію. Коли одержувач - посадова особа, можна використовувати будь-який з цих варіантів.
3
При особистому врученні обов'язково добийтеся, щоб на вашому екземплярі залишилася розписка прийняв кореспонденцію особи. Людина, якій ви передаєте документ, повинен написати слово «отримав», свої прізвище та ініціали, а також поточну дату і, звичайно, залишити розпис. Якщо він є співробітником організації, повинно бути зроблено також вказівку на займану ним посаду.
4
Коли є така необхідність, направте кореспонденцію одержувачу через кур'єра або посередника, не забувши проінструктувати їх про те, кому і як слід її вручити.
5
Якщо у вас немає можливості доставити кореспонденцію особисто, або одержувач ухиляється від її прийняття, скористайтеся послугами пошти. Слід зробити відправлення рекомендованим листа з повідомленням і описом вкладення. В деяких випадках це єдиний варіант, при якому суд або інший уповноважений орган визнають вручення відбувся. На підтвердження факту отримання адресатом листа вам повернеться документ - поштове повідомлення. Опис вкладення потрібна, щоб мати доказ направлення поштою не порожнього листа або стороннього документа, а саме того, який вимагається вручити.
6
Після того як вам повернеться повідомлення, його і опис вкладення прикріпіть до залишився у вас екземпляру документа. Зберігайте, поки необхідність в цьому не відпаде.
Претензія - це письмове звернення до організації (або її співробітникам), де заявник описує ситуацію, в результаті якої відбулося порушення його прав, а також вимога про усунення допущених порушень. Написання претензії є позасудовим способом вирішення виниклого спору. Він широко поширений в сфері споживчого ринку, при врегулюванні суперечок між продавцями і покупцями з питань заміни, ремонту проданого товару.
Інструкція
1
Претензія складається зразок скарги. Вона повинна мати в своєму змісті докладний опис ситуації, при якій сталися порушення прав, а також вимога про вжиття заходів, спрямованих на їх усунення, відшукання винних осіб та застосування до них покарання. Вона повинна бути оформлена в письмовій формі і підписана особою, яка її склала (заявником).
2
Претензія вручається керівнику органу, в який вона написана шляхом здачі її в секретаріат, або канцелярію організації. Момент її передачі повинен бути зафіксований в журналі вхідної кореспонденції. Заявник в свою чергу отримує на руки талон, в якому буде вказано прізвище і посада особи, яка прийняла претензію, дата її отримання. Якщо в організації не передбачений такий порядок реєстрації, то особа, яка приймає претензію, зобов'язана зробити відмітки про прийняття на її копії, яка залишається у заявника. Такий напис на копії буде вважатися доказом про її вручення.
3
Бажано, щоб при врученні претензії були присутні свідки (по можливості не родичі, щоб їх можна було в подальшому викликати в суд, якщо буде потрібно). Свідки потрібні для того, щоб при відмові у прийнятті претензії ви могли скласти про це акт, тобто документ, що підтверджує факт відмови в її прийнятті. Свідки повинні поставити в ньому свої підписи. Потім необхідно зробити копію з нього, прикласти до нього копію претензії, піти на пошту і відправити все це рекомендованим листом з повідомленням (при цьому не забудьте скласти опис вкладення). Прислане вам повідомлення про вручення листа буде доказом вручення претензії, якщо справа дійде до судового розгляду.