Як зробити плоске об'ємним. площинні фігури відповідні їм об'ємні фігури.

Щоб бачити зображення в 3D, необов'язково купувати для цього спеціальні окуляри з різнокольоровими лінзами. Наш погляд здатний дивитися на фізично абсолютно плоску картинку, але при цьому розрізняти на ній цілком собі тривимірні предмети. Такий і ефект так званих «стереограмм». З вигляду це якась впорядкована брижі, углиб якої загадковим чином захований якийсь прозорий фантом. Але все не так містично, а створити подібне зображення можна за допомогою невеликої програми.
Вам знадобиться
  • Програма Surface 3D Release 2
Інструкція
1
Встановіть на свій комп'ютер програму Surface 3D Release 2. Встановлення даної утиліти так само проста, як і сама ця утиліта. Після інсталлірованія при запуску з'явиться вікно, в якому виберіть Start Surface 3D Release 2.
2
Перед вами робоче поле з назвою DepthMap Composer. Це карта глибини захованого від звичного погляду зображення. Дане поле може бути тільки чорно-білим. А за рахунок гри з цими квітами згодом ми можемо отримати у задуманого зображення справжній обсяг. Чим світліше частину об'єкта, тим ближче вона буде здаватися до глядача, і навпаки - чим чорніше, тим далі.
3
Щоб намалювати ту чи іншу фігуру, виберіть у нижній частині цього поля одну з вкладок Primitive, Gradient, Image, 3D Tools або Miscellaneous. Вкладка Primitive дозволяє розмістити на поле прості геометричні фігури або навіть текст. Вкладка Gradient містить фігури з градієнтної заливкою. За допомогою вкладок Image і 3D Tools на поле завантажуються більш складні зображення (обов'язково в чорно-білій гамі). За допомогою цих вкладок можна також завантажити зображення, окремо створені, наприклад, в 3D Max, або навіть відскановані. Вкладка Miscellaneous дозволяє розміщувати на поле похилі площини.
4
Що стосується простих фігур, спробуйте пограти з глибиною і кутом заливки градієнта за допомогою повзунків, розташованих праворуч від вашого робочого поля.
5
Коли з предметом-загадкою покінчено, перейдіть до поля TileMap Composer (Генератор текстури), натиснувши на іконку в клітинку у верхньому правому куті.
6
З меню Create в лівій частині виберіть спосіб, за допомогою якого ви створите текстуру маски для свого зображення. Це може бути текстура з випадкових точок або з точок, що утворюють градієнт. Але найпривабливіше, безумовно, виглядає текстура з повторюваних картинок. Для цього натисніть на саму нижню іконку в даному меню.
7
Завантажте свою картинку, або виберіть малюнок з вже наявних в бібліотеці програми. Щоб додати новий ряд «плитки» текстури, натискайте в меню Create третю кнопку, поки всі робоче поле не заповниться малюнком.
8
Ряди можна рухати, натискаючи на кнопки в меню Arrange ліворуч, а також змінювати їх зовнішній вигляд, рухаючи повзунки в довгому меню справа. Також ряд узору можна дзеркально відобразити по вертикалі або горизонталі.
9
Коли ви заповните поле текстурою, в самому верхньому меню натисніть на Render, а потім виберіть Render Stereogram. Так ви побачите, що в підсумку вийшло від накладення текстури на зображення з задуманим вами малюнком. По суті, все готово, вам залишилося тільки зберегти отриману картинку на комп'ютер.
10
Однак після рендеру стане активна кнопка Afterburner в правому верхньому куті. Натиснувши на неї, ви потрапите в розділ додаткового оформлення вашої картинки. Так, наприклад, зображення можна забезпечити рамочкою, текстом або зображенням-підказкою. Вставивши останнє, ви зможете допомогти людині, що намагається розгадати ваш малюнок, тому що зображення-підказка - це ніщо інше, як та сама ваша чорно-біла картинка з поля карти глибини. Визначтеся, що ще ви хочете додати до своєї стереограмм (вкладки Border, Text, Viewing aid), і переходите до збереження.
11
У самому верхньому меню натисніть на пункт Stereogram, а потім на Save Stereogram As ... У вікні виберіть потрібний вам формат збереження картинки і дайте їй назву.
12
Щоб побачити об'ємне зображення, расфокусіруйте свій погляд перед картинкою або наблизьте її до обличчя впритул, а потім повільно відсувається від стереограми, що не моргаючи і не переводячи погляд ні на яку конкретну точку. Дуже швидко очі звикнуть до такого стану і почнуть вимальовувати об'ємну оптичну ілюзію.
Корисна порада
Людям, чия робота пов'язана з великим напруженням очей, перегляд стереограмм навіть настійно рекомендується, тому як це заняття, не тільки не ламає очі, як думають багато хто, а навпаки, зміцнює їх м'язи і покращує зір.