Як з формочки для печива зробити латку.

Заплатки на рукавах сорочок, кардиганів та курток вже давно не служать своїй первісної мети - латати діри, тепер це в першу чергу данина стилю . Навіть на темному піджаку класичного крою можуть виявитися світлі вельветові заплатки, і це вже анітрохи не дивує. Більш того, заплатки можна не тільки пришити, а й зваляти з вовни, надавши їм будь-яку форму.

Вам знадобиться

- светр (втім, це може бути будь-який одяг) - голка для валяння 36 калібру - невеликий пучок шерсті - підкладка для валяння (або звичайна губка) - форма для печива - праска

Інструкція
1
Надіньте светр і наклейте невеликий шматочок скотчу на 2,5 см нижче ліктя - так ви намітили те місце, де розміститься майбутня латочка. Зніміть светр і розташуйте підкладку для валяння в одному з рукавів.
2
Додайте формочку для печива трохи вище розмітки скотчем.
3
Відірвіть невеликий пучок шерсті і рівномірно розподіліть його всередині форми.
4
Тонкий кінець голки для валяння не такий гладкий, як у звичайної - на ньому є маленькі щербини, які чіпляють і заплутують волокна. Тримайте голку вертикально і методично проколюйте шерсть в формочці через светр до тих пір, поки поверхня не стане гладкою.
5
Відкладіть форму в сторону і кінчиком голки приберіть всередину залишилися стирчать шерстинки. На поверхні можуть залишитися невеликі отвори від голки, але вони зникнуть після всіх етапів валяння.
6
Якщо на поверхні залишилися нерівномірно заповнені ділянки, додайте ще трохи шерсті і знову проколюйте їх голкою.
7
Акуратно витягніть з рукава підкладку. Зверніть увагу, що з виворітного боку буде видно волокна вовни, на яких все кріпиться.
8
Збризніть заплатку водою і пропрасуйте праскою, щоб закріпити її і розгладити поверхню.
9
Повторіть все ті ж дії на іншому рукаві светра.
Зверніть увагу

Щоб уникнути поломки голки, завжди тримайте її вертикально, а не під кутом. І не забувайте про пальці в процесі роботи - голка дуже гостра.

Корисні поради

Спочатку легше проколювати голкою шерсть по периметру формочки і тільки потім вже переходити до центру. Утюг краще виставляти на спеціальний режим для виробів з вовни.