Як забарвити пісок.

Кольоровий пісок представляє собою звичайні піщинки, піддані обробці барвником. Він використовується в створенні картин, оформленні різних поверхонь або просто для наповнення прозорих ємностей. Роботи, виконані з кольорового піску, допоможуть додати інтер'єру яскравість і оригінальність.
Вам знадобиться
  • - пісок світлого кольору;
  • - баночки;
  • - вода;
  • - харчовий барвник;
  • - оцет;
  • - клейонка чи папір.
Інструкція
1
Для фарбування необхідно використовувати світлий пісок, так як тільки він піддається впливу барвника і виходить насиченого яскравого кольору.
2
Промийте пісок. Наберіть необхідну кількість в глибокий посуд або відро, залийте зверху водою і ретельно перемішайте рукою або ложкою. Після того як пісок осяде, злийте брудну воду. Цю процедуру необхідно повторити кілька разів, поки вода не стане майже прозрачнjq.
3
Просійте його. Для цього скористайтеся ситом з осередками від 1 до 1,5 мм. Воно дозволить відокремити від дрібного світлого піску великі темні піщинки, які не піддаються фарбуванню. Що залишився темний пісок не викидайте. Можливо, він теж знадобиться вам. Наприклад, для виконання грубої фактури при створенні картин або декоруванні предметів.
4
Ретельно просушіть дрібний пісок. Найзручніше це робити, виклавши його тонким шаром на клейонку або аркуші паперу. Після того як пісок стане зовсім сухим, приступайте до його фарбування.
5
Налийте в невелику банку окріп так, щоб він займав тільки половину ємності, додайте в нього кілька крапель столового оцту і насипте барвник. Все змішайте і повільно додайте в отриманий розчин пісок, акуратно помішуючи його. Сипте доти, поки в банку зовсім не залишиться води.
6
Ще раз добре перемішайте пісок і викладіть його тонким шаром на папір для просушування. Щоб висох швидше, його необхідно періодично перемішувати. В середньому він буде сохнути близько доби.
7
Яскравість і насиченість кольору піску при забарвленні залежить від кількості фарби. Наприклад, якщо ви хочете отримати синій колір, додайте 2 пакетика з синьою фарбою. Якщо ж вам потрібен ніжно-блакитний відтінок, досить 0,5 пакета.
8
Зберігайте кольоровий пісок в чистих баночках або пакетах із застібкою, сделаних за принципом блискавки (Ziplock-пакети). І поставте його в темне місце.
Корисна порада
Не забарвлює відразу велику кількість піску. Колір може вийти нерівномірним.