Як виростити пассифлору з насіння.

Ця рослина відноситься до сімейства страстоцветних. Батьківщиною пасифлори прийнято вважати Азію, Австралію, о. Мадагаскар і Південну Америку. Рослина має дивовижні за формою великі квіти і являє собою одну з небагатьох тропічних ліан, яку можна виростити в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - насіння рослини;
  • - субстрат для посадки;
  • - поліетиленова плівка (скло);
  • - ємність;
  • - перекис водню.
Інструкція
1
Придбайте насіння рослини в спеціалізованому магазині. Щоб пасифлора добре прийнялася, врахуйте деякі тонкощі при їх обробці.
2
Залийте насіння невеликою кількістю чистої води. Через добу, коли вони спливуть на поверхню, ємність добре потрясіть. Залиште їх у воді ще на 15-20 годин. Таким чином насіннєва оболонка самостійно відокремиться. Видаліть її.
3
У невеликій стакан налийте слабкий розчин перекису водню. Для цього розведіть його в співвідношенні 1: 2 з чистою водою. Опустіть у розчин насіння пасифлори і накрийте кришкою. Ємність приберіть в тепле і темне місце. Через 1-2 тижні вони готові до посадки.
4
Пророслі насіння акуратно вийміть з розчину перекису водню. Для зручності скористайтеся пінцетом.
5
Підготуйте субстрат для посадки насіння . Його ви можете придбати в магазині або обробити звичайну землю самостійно. Для цього її необхідно прожарити в добре прогрітому духовій шафі (200-220 градусів) протягом 10-12 хвилин (шар - 1-1,5 см).
6
Насіння засаджують на глибину 1-1,5 см, злегка присипаючи землею. Після цього рясно полийте субстрат. Ємність накрийте поліетиленовою плівкою або склом. Приберіть насіння в тепле місце, дотримуючись оптимальний температурний режим - 20-25 градусів. Не забувайте щодня провітрювати насіння, знімаючи плівку на 15-20 хвилин.
7
При появі перших сходів поліетиленову плівку (скло) зніміть з ємності. Як правило, це відбувається через 30-40 днів.
8
Ємність з сходами визначте в світле, добре провітрюване приміщення. При необхідності подбайте про додаткове освітленні.
9
Догляд за молодим рослиною полягає в регулярному поливі і періодичної підгодівлі мінеральними і органічними добривами (1 раз на тиждень).
10
Молоде рослина пересаджують щорічно, більш доросле - 1 раз в 2-3 роки. Використовуйте для цього живильну пухку суміш, яка включає в себе пісок, торф, перегній, дернову і листову землю в рівних пропорціях.