Як визначити розмір рами велосипеда.

Дуже важливо підібрати правильно розмір рами велосипеда , оскільки від цього буде залежати не тільки комфорт і зручність при їзді, але і безпеку. Додаткову складність представляє відмінність позначень у виробників - розмір рами може позначатися як в дюймах ("), сантиметрах (cm), так і умовних одиницях (XS, S, M, L, XL).
Вам знадобиться
  • - рулетка або сантиметрова стрічка;
  • - таблиця розмірів;
  • - велосипед.
Інструкція
1
Гірський або міський велосипед підбирайте з урахуванням свого зростання згідно з таблицею. Якщо ваш зріст опинився на межі двох рекомендованих розмірів, зверніть увагу, чи передбачає конструкція амортизаційний підсідельний штир. Оскільки він не дозволяє опустити сідло до кінця, при його наявності вибирайте велосипед меншого розміру.
2
Для поїздок на далекі відстані купуйте дорожній велосипед, він відрізняється високою верхньою трубою. При підборі рами враховуйте, крім зростання, розмір верхньої і підсідельної труби. Встаньте поруч з велосипедом - відстань між пахом і верхньою трубою повинно бути не менше 5-8 см (особливо це важливо для чоловіків).
3
При виборі дитячого велосипеда враховуйте не тільки зростання, але і вік (хоча, якщо ваша дитина росте швидше середньостатистичних показників, вибирайте велосипед більшого розміру). Дуже зручно використовувати велосипеди з можливістю регулювання висоти сідла і керма - в такому разі, техніка прослужить не один рік. Зверніть увагу на форму рами - чим нижче буде розташована верхня труба, тим безпечніше буде катання, так як дитина зможе зістрибувати з сідла в разі втрати управління.
4
Для активного і екстремального катання вибирайте раму меншого розміру, ніж для спокійної їзди по рівній дорозі, оскільки такий велосипед буде більш в'юнким і керованим.
5
Якщо ви худорлявої статури, візьміть велосипед з великою ростовкой, для повних краще підбирати техніку на розмір менше - легше буде рулити, сідати і злазити. Крім того, має значення довжина рук і ніг: якщо у вас короткі руки або ноги, краще купіть велосипед меншого розміру, або виберіть техніку з мінімальним виносом керма і можливістю опустити сідло якомога нижче.
6
При покупці попросіть дозволу сісти на велосипед і трохи проїхати. Розмір рами може вам номінально підходити, але ви будете почувати дискомфорт при катанні - в такому випадку відмовтеся від покупки, не варто розраховувати на те, що з часом вам вдасться звикнути до незручного становища.
Одним із завершальних етапів побудови будинку або дачі є установка вікон. Але перед установкою самі вікна необхідно зробити і відповідним чином підготувати. При цьому потрібно правильно визначити розміри віконної конструкції.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначте, який тип вікон ви збираєтеся встановлювати. Для дерев'яних і пластикових вікон технологія виготовлення рами буде різною. Якщо ви вибрали пластикові конструкції, то підібрати розміри вікон краще доручити фахівцям компанії, що займається їх установкою. В іншому випадку неодмінно виникнуть складнощі при монтажі. А ось виготовити і встановити дерев'яні віконні рами при бажанні можна своїми силами.
2
Перш ніж встановлювати віконну раму, виберіть розміри і форму майбутнього вікна. Ідеальні розміри однієї віконної стулки - 80х130 мм. Верхній край підвіконної стінки зробіть на висоті 90-100 см. При цьому верхній край вікна буде знаходитися на висоті 200-230 см від підлоги. Це дозволить залишити місце для віконної перемички, гардин тощо.
3
Підготуйте віконний отвір. Очистіть місце установки вікна від забруднень, при необхідності видаліть залишки штукатурки і обробіть поверхню отвору.
4
За допомогою будівельного кутника переконайтеся, що отвір має форму правильного прямокутника або квадрата. При необхідності подправьте отвір, зробивши кути прямими. Зніміть розміри з віконного отвору (ширину і висоту); вимірювання проводите по внутрішній частині конструкції. Результати обміру запишіть.
5
Відповідно до результатів вимірювань визначте розміри віконної рами. Вона повинна бути трохи менше, ніж віконний отвір. Зазор між прорізом і рамою необхідний для того, щоб згодом рассохшаяся деревина не коробилася і не привела до деформації скління. Найкраще залишити зазор рівним 30-50 мм з кожного боку рами.
6
Надалі, при установці готового вікна, зазор між рамою і прорізом закладіть за допомогою монтажної піни і дерев'яних планок. Після того як розміри рами будуть точно визначені, можна приступати до виготовлення віконної конструкції.